DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zabił 14-latka i właśnie wyszedł z aresztu. Sprawca śmiertelnego wypadku jest na wolności

42-latek na początku stycznia 2021 roku spowodował wypadek, w którym śmierć poniósł 14-letni chłopiec, a trzy inne osoby zostały ranne. Ustalenia prokuratury okazały się szokujące. Sprawca w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie było 2,5 promila, a oprócz tego znaleziono także kokainę. 5 sekund przed zderzeniem jechał on z prędkością 163 km/h.

CZYTAJ: Pijany zabił 14-latka, ale to nie wszystko. Jakie szokujące ustalenia ma prokuratura?

Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i został aresztowany. Za kratkami przebywał do teraz. Wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji. – Prokurator złożył wniosek o przedłużenie aresztu. Sąd rozpatrzył ten wniosek z zaznaczeniem, że może on ulec uchyleniu po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 60 tysięcy złotych. Oskarżony wpłacił pieniądze i tym sposobem opuścił areszt. Po zapoznaniu się z treścią tego orzeczenia i jego analizą prokurator podjął decyzję o konieczności jego zaskarżenia do Sądu Okręgowego w Kaliszu – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Napisz do autora

Komentarze (16)
 • M
  Madzik

  czwartek, 27 maja, 2021

  Szok ….tylko tyle pieniędzy jest warte życie innego niewinnego człowieka? Wogóle możliwe było wpłacenie jakiejkolwiek sumy…za złamane czyjeś życie? SERIO

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  czwartek, 27 maja, 2021

  Pieniądz,pieniądz i już hop jest na wolności

  Odpowiedz
 • N
  Nuta

  czwartek, 27 maja, 2021

  Wierzyć się nie chce, 600 tys. to rozumiem. Sądziłam, że nigdy nie wyjdzie na wolność. Z aresztu do więzienia na 25 lat.

  Odpowiedz
 • BP
  Babcia Polka

  czwartek, 27 maja, 2021

  Polskie sądy to kpina co taki sędzia ma w głowie? Hańba dla państwa polskiego. Panie Ziobro, jak długo jeszcze ta kasta będzie bezkarna….

  Odpowiedz
 • M
  Mira

  czwartek, 27 maja, 2021

  To skandal !!! Dziś odbyła się msza święta w intencji tego chłopca w Jego rodzinnej parafii od koleżanek i kolegów z klasy oraz nauczycieli. Brak słów na wymiar sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • E
  Egzekutor

  czwartek, 27 maja, 2021

  Kpina. Wniosek nasuwa się jeden – samosąd skuteczniejszy. Jak tak dalej pójdzie to ludzie sami wezmą sprawy w swoje ręce bo do tego to dąży. Przestępca ma większe prawa od poszkodowanego, a jego nazwiska i facjaty nie można podawać. Państwo z dykty.

  Odpowiedz
 • K
  KPP.

  czwartek, 27 maja, 2021

  Tu nie.ma sprawiedliwości, to jest sąd. Takie mamy prawo. Koszmar. Niestety kasa rządzi. Życie ludzkie jest największą wartością a tu się oceniło za 600 tysi. Kpina.

  Odpowiedz
 • J
  Ja

  piątek, 28 maja, 2021

  kto znał Mateusza i rodzinę dziś placze młody kochsny uczynny chłopak który miał całe życie przed sobą nie żyje a jego morderca wychodźi na wolność serce się kraje na milion kawałków olbrzymia tragedia Sąd w Kaliszu to dno

  Odpowiedz
 • A
  aga

  piątek, 28 maja, 2021

  Dla poszkodowanych w tym wypadku i rodziny , to kolejny dramat ! ! PYTAM SIĘ CO ZA PRAWO I SĄD? RODZICE STRACILI SYNA I ZDROWIE do 1 stycznia żyli sobie spokojnie , pracowali a wczoraj przechodzą koszmar!!! Jak można było go wypuścić sprawca – kat zabija pijak ćpun inaczej tego ścierwa nie idzie nazwać . Będzie z synkiem świętować DZIEŃ DZIECKA i korzystać z wolności . Ma kase i znajomości w kaliszu brat adwokat dobrze pokieruje byle siwy szybko wyszedł. Jak mamy czuć się bezpieczni na drodze skoro prawo przyzwala kary śmieszne a wymiar sprawiedliwośći to dno.

  Odpowiedz
 • K
  kika

  piątek, 28 maja, 2021

  do babci polki to teraz mafia pisowska rządzi

  Odpowiedz
 • L
  Laura

  piątek, 28 maja, 2021

  Parę lat temu zginęły stojąc na poboczu dwie dziewczyny. Samochód ich uległ awarii. Sprawca miał we krwi dozwoloną ilość alkoholu. We krwi wykryto też Tramal. Po tym leku nie wolno prowadzić pojazdów, a mieszanka nawet z niewielką ilością alkoholu ma opłakane skutki. Sprawca odpowiedział tylko za rozmowę przez telefon podczas jazdy. Dostał 5 lat.
  Prawo jazdy zabrano na 10 lat.

  Odpowiedz
 • M
  Matka

  piątek, 28 maja, 2021

  Zwracam się do babci Oliviera co by pani czuła gdyby pani musiała pochować kochanego wnuka trumnę mu wybierać kwiaty miejsce na cmentarzu mu wybierać!!! Babcie dziadkowie nie kupią mu prezentu nieprzytula niebeda widzieli jak dorasta zakłada rodzinę! Pani z wnukiem pojedzie na wczasy przytuli inni dziadkowie już nie .Zwracam się do pani sumienia…………..

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz