Pijany zabił 14-latka, ale to nie wszystko. Jakie szokujące ustalenia ma prokuratura?

6
42-letni kierowca, który na początku stycznia 2021 roku spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym od stycznia przebywa w areszcie od trzech miesięcy i spędzi w nim minimum kolejne dwa. Prokuratura ustaliła także, że w chwili wypadku był pijany, pod wpływem narkotyków i jechał ponad 100 km/h.

Do wypadku doszło 1 stycznia 2021 roku w Kaliszu. 42-latek, który kierował BMW, jadąc od Ronda Solidarności w Kaliszu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem golfem. W drugim pojeździe jechała rodzina. Niestety, 14-letni chłopiec zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

CZYTAJ: Nie żyje 14-latek. Był jednym z rannych w wypadku

42-latkowi postawiono zarzuty, a jego krew została dokładnie zbadana. – Wpłynęły wyniki badań z próbek krwi, które zostały pobrane bezpośrednio po zdarzeniu. Były one badane pod kątem zawartości alkoholu i środków psychotropowych. Wskazano, że we krwi mężczyzny znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu oraz kokaina. Biegli wskazali ilość narkotyków, jako tą, mogącą oddziaływać na ośrodkowy układ nerwowy. Biegli zbadali także zabezpieczony rejestrator jazdy. W czasie pięciu sekund przed zderzeniem prędkość wynosiła 163 km/h, a w chwili zderzenia 76 km/h – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na poczet grożącemu oskarżonemu nawiązki na rzecz pokrzywdzonych, świadczenia pieniężnego, a także kosztów postępowania prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego w postaci hipoteki przymusowej do kwoty 250 tysięcy złotych na nieruchomości stanowiącej współwłasność podejrzanego. 42-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Dożywocie w więzieniu. Nikt nie wróci życia chłopcu, który zginął. Rodzina cierpi. Majątek sprawcy przekazać na rzecz poszkodowanych w wypadku.

  2. Mateusz miał całe życie przed sobą, a gościu który go zabił nie dość, że był pijany to jeszcze znaleziono u niego narkotyki we krwi i MOŻE dostać tylko 12 lat…

  3. Gdyby jego rodzina i znajomi od imprez jak było widać na fb reagowali tej tragedii można by uniknąć .Żona niewidzialna że mąż cpun i alkoholik pod jednym dachem z nim mieszkała.syn jego oczko w głowie szkoda mi go za swojego ojca będzie cierpiał do końca życia.najsmutnuejsze w tym wszystkim jest to że umiera młody wspaniały kochający życie chłopak.ktoty miał plany na życie ..A takiemu tylko 12 lat co za prawo tyle życie ludzkie warte dla wymiaru sprawiedliwości.ile takich tragedii żeby to się zmieniło.

  4. zarzut zabójstwo w zamiarze ewentualnym – pijany, pod wpływem narkotyków i jeszcze przekroczona prędkość, nie ma żadnego usprawiedliwienia

  5. Żona szukała tuz po wypadku pewnie narkotyków w BMW.Dobrze że ta sprawa jest nagłaśniana medialnie rodzina J .z Kalisza jest sławna nawet już bez fb tylko na Instagramie mjest jej ślad.Uciekli jak szczury ciekawe gdzie zdjęcia z więzienia będą wstawiać . Znajomi ich już nie piszą komentarzy wstyd im jaki to fajny był koleś pili z nim i pewnie ćpali.Bogacze z Majkowa. powinni zlicytować cały majątek na rzecz poszkodowanych w wypadkach drogowych takich jak ten po alkoholu i kokainie.Zycie ludzkie jest bezcenne i bardzo kruche.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick