Zabijał karpie tępą gilotyną. Jest akt oskarżenia

8
Do sądu trafił akt oskarżenia wobec 60-letniego mężczyzny, który w grudniu zabijał na targowisku w Krotoszynie karpie bez wcześniejszego ogłuszenia.

Prokurator Rejonowy w Krotoszynie skierował akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mieszkańcowi podkrotoszyńskiej miejscowości. – Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący tego, że w dniach 11 i 13 grudnia na targowisku miejskim znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad karpiami w ten sposób, że odcinał im głowy bez uprzedniego pozbawienia ich świadomości – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zabezpieczony został monitoring, który stanowił dowód w sprawie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia jest pokłosiem sytuacji, do której doszło na początku grudnia. Wtedy naoczny świadek nagrał, jak jeden ze sprzedawców na targowisku miejskim w Krotoszynie zabija karpie bez wcześniejszego ogłuszenia ich. Nagranie trafiło do internetu i wywołało oburzenie. Trafiło ono m.in. do Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krotoszynie, a także Fundacja Viva zajmująca się walką o godny byt zwierząt. O sprawie została powiadomiona prokuratura. Teraz mężczyznę czeka rozprawa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. W takim kraju jak Polska ogłoszenie przez uderzenie młotkiem w głowę jest bezbolesne. Tak więc przed zabiciem człowieka pierw go walni młotkiem a potem zabij to unikniesz wyroku.

 2. Czy zabójstwo po wcześniejszym pobiciu do nieprzytomności (ogłuszenie) jest mniej okrutne od szybkiej śmierci, np. przez odcięcie głowy? Bo mi jakoś się nie mieści w głowie, że odcięcie głowy po ogłuszeniu karpia jest mniej okrutne od szybkiego odcięcia głowy. To są jakieś absurdy.
  Druga sprawa, jak sprawdzić czy karp został należycie ogłuszony? No i oczywiście trzeba uważać, żeby ogłuszając karpia nie zabić go, bo wtedy znowu będzie bardzo okrutne zabicie karpia bez wcześniejszego ogłuszenia, przy próbie jego ogłuszenia.
  Ja rozumiem jakby gość nieumiejętnie męczył tego karpia przez 10 minut zanim by mu łeb odciął, to faktycznie niepotrzebne przedłużanie, ale szybkie odcięcie głowy nie przyprawi karpiowi więcej cierpień niż wcześniejsze bicie go a potem odcinanie głowy wciąż żywemu przecież karpiowi.

 3. To społeczeństwo zaczyna być coraz bardziej miękką fają robione. Kotki, pieski, chomiki niedługo dostaną prawa wyborcze bo przecież lewaki głoszą, iż nieważne jaką płeć i gatunek reprezentujemy medycznie, wizualnie. Najważniejsze jest to z czym się utożsamiamy. A więc wszem i wobec pozdrawiam was Ja, czyli czwartopłciowe źdźbło pędu jarzębiny.

 4. Prokuratura powinna się zająć sprawa remontu GOKU w Przygodzicach żeby za taki bubel 6 milionów wydać. Za 6 milionów to by nowy pobudowali że strażnica i do tego nowy wóz strażacki dokupili.

 5. Parodia… Jak sprawdzić czy karp stracił świadomość po ogluszeniu? Co to jest świadomość dla ryby która pływa w szlamie je szlam sra pod siebie i poza tym nic więcej nie robi?? Chorzy są ci ludzie co pozywaja tego pana… Chory robi się ten świat żeby towarzystwo opieki nad pokarmem miało ale co do sposobu zabicia ryby pokarmu… Nie przyjaciela z którym można porozmawiać… Czy karp płacze? Czy karp ma. Emocje i jest mu przykro że nie został ogłuszony? Czy jakiś karp przyszedł i złożył zażalenie?

 6. Lewackie gówno w natarciu… dbają o karpie,o dziki które są do odstrzału…bo to istoty żywe… ALE JUŻ ABORCJA JEST WEDŁUG LEWAKÓW OK…..BO PŁÓD TO NIE ŻYCIE TO ZLEPEK KOMÓREK…. OTO ICH LOGIKA!!!

 7. Czy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim nie ma innych ciekawszych zajęć jak pilnowanie karpi?
  Za takie coś policja powinna wlepiać mandat i tyle. Co za syf.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick