Brutalne zabijanie karpi w Krotoszynie. Zostanie powiadomiona prokuratura [DRASTYCZNY FILM]

16
W sieci zawarzało po tym jak ukazał się filmik z jednego z krotoszyńskich targowisk. Widać na nim jak sprzedawca karpi zabija ryby tępą gilotyną, pojawił się w internecie. Obejrzało go już ponad 50 tysięcy osób.

– Na targowisku w Krotoszynie mężczyzna zabija karpie gilotyną bez uprzedniego ich ogłuszenia. Karpie są przytomne, a gilotyna najwyraźniej strasznie tępa. To ewidentne łamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt! Złożymy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury! – czytamy na profilu społecznościowym Schroniska dla Zwierząt w Krotoszynie.

Drastyczny film z krotoszyńskiego targowiska, na którym widać, jak sprzedawca karpi zabija ryby tępą gilotyną pojawił się w Internecie kilka dni temu. Obejrzało go już prawie 50 tysięcy osób. – To najbardziej wstrząsający film jaki otrzymaliśmy w tym roku – napisali na Facebooku członkowie Fundacji Viva z Warszawy, która zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Poprosiliśmy ich o komentarz. – Film otrzymaliśmy od świadka zdarzenia. Niestety nie powiedział nam gdzie to się odbywało. Dość szybko ustaliliśmy jednak miejscowość i już następnego dnia poprosiliśmy policję o to by podjęła odpowiednie kroki. Zabijanie ryb bez ogłuszenia jest niezgodne z przepisami. Na filmiku widać, że ta gilotyna była tępa i ryby musiały cierpieć. Mamy nadzieję, że policja zareagowała i już dziś o takim procederze na krotoszyńskim targowisku nie ma mowy – mówi Anna Plaszczyk, aktywistka w Fundacji Viva.

Sprawą zainteresowało się również Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które działa przy schronisku w Krotoszynie. – O wszystkim dowiedzieliśmy się dopiero ze strony tej fundacji, wcześniej nikt nas o tym nie powiadomił – powiedzieli pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które działa przy schronisku w Krotoszynie.

Fundacja Viva zamierza również złożyć zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. 31
  4

  Jako ekolog nie widzę żadnego znęcania się w sposobie zabijania. Szybkiei skuteczne. Walenie w łeb młotkiem tylko przedłużyłoby cierpienie ryby. Żywe zanieść do domu źle, profesjonalnie zabite jeszcze gorzej. Ktoś ty musi dorosnąć lub dojrzeć do dorosłości.

 2. 27
  2

  Śmieszne jest to oburzenie!A jak mają zabijać karpie na Święta ? prądem? ludziom poprzewracało się w głowach od tej ekologii i żle pojętego humanitaryzmu! Proponuję wszystkim zakłamanym i oburzonym – sardynki z puszki na kolację Wigilijną! Smacznego!

 3. 9
  25

  Nie znosze tepych facetow I tepych nozy, a tu widac ze Taki byl. Karac, I to surowo. POWINNO CIAC OD RAZU, A NIE NA RATY. Zreszta odpowiedniego sluzby juz powiadomione.

 4. 3
  8

  popieram ….. tak nie powinno sie zabijac ryb… powinni cos z tym zrobic…a z drugiej strony jak w masarniach jest czy ktos widział??? pewnie podobnie tylko nikt sobie sprawy nie zdaje..

 5. 2
  14

  Temu gościowi powini tak na raty odcinać co się da, bestialstwo to są istoty żywe . Na filmie widać świąteczne żniwo śmierci bo dla kasy wszystko !!!

 6. O co tutaj chodzi? 2 sekundy i karp już nic nie czuł. ‘Proponuje, żeby Ci Państwo z fundacji Viva z Szanowna aktywistką Anna Płaszczyk na znak protestu zjedli w wigilie kotlety sojowe. Można także przeprowadzić anonimową ankietę wśród karpi co jest dla nich mniej przyjemne, a po czym lepiej się czują, ucięcie głowy czy ogłuszenie i ucięcie głowy. Konsekwencje obu są takie same.

 7. 2
  1

  to najlepszy sposob na zabijanie ryb lepszego nie znajdziemy,gdyby to byla swinia to trzeba ja walnac w leb bo bedzie fikac ale rybe zabija sie wlasnie tak.Brawo do sprzedawcy a walic po mordzie tych co nawet muchy sie bija dotknac

 8. Rybę ogluszyc i odciąć łeb to jeszcze gorzej a tak 2sekundy i koniec ja tu niewize żadnego przestępstwa w tym kraju już się ludziom w głowach przewraca za złe zabicie ryby do 5lat a za zabicie człowieka 8lat u nas gościu dostał paranoja

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick