Zabijał karpie gilotyną. Skazano go na bezwzględne więzienie

13
Na trzy miesiące bezwzględnego więzienia został skazany Wojciech Cz., który w grudniu ubiegłego roku zabijał karpie gilotyną na krotoszyńskim targowisku. Mężczyzna nie ogłuszał wcześniej zwierząt i zabijał je na oczach przechodniów. Dziś odbył się proces mężczyzny. Rozprawa trwała 1,5 godziny i wzbudziła spore zainteresowanie mediów.

59-letni mieszkaniec Rozdrażewa, na jednym z krotoszyńskich targowisk, zabił ze szczególnym okrucieństwem co najmniej kilkadziesiąt ryb. O sprawie informowaliśmy na łamach portalu wlkp24.info w drugiej połowie grudnia.

CZYTAJ: Zabijał karpie tępą gilotyną. Grozi mu nawet pięć lat więzienia

W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie odbył się proces mężczyzny. Prokuratura domagała się sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz 1500 zł na rzecz organizacji zajmujących się zwierzętami.

Wojciech Cz. miał tłumaczyć, że nie wiedział o obowiązku ogłuszenia ryby przed jej zabiciem. Nie wiedział też, że wszystko powinno się dziać za kotarą, a nie na widoku publicznym. Zapadł wyrok, który jest jeszcze nieprawomocny. – Trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, 1000 zł na rzecz towarzystwa opieki nad zwierzętami, przepadek narzędzia do zabijania, oskarżony został też obciążony kosztami procesowymi – poinformowała Dorota Wojtkowiak-Mielicka, Prezes Sądu Rejonowego w Krotoszynie, która ogłaszała wyrok.

Sędzia uznała, że bez wątpienia było to znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, a oskarżony – jako rolnik – powinien doskonale wiedzieć, że istnieje powszechny zapis o ogłuszaniu zwierząt przed ich uśmierceniem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. Co wolicie, najpierw gaz rurką w łeb i nóż w serce? Czy od razu krótką śmierć. Ja to drugie. Pan który to nagrał tak się tym przejął, że musiał się napić i po powrocie do domu sprał żonę bo tak to nim wstrząsnęło.

  2. Dzisiaj zabicie dziecka , czyli aborcja to zwykły zabieg lekarski a za zabicie karpia ( kara finansowa za głupotę wystarczy) idzie się do paki…

  3. Czy pani Dorota Wojtkowiak-Mielicka, Prezes Sądu Rejonowego w Krotoszynie, która ogłaszała wyrok może powiedzieć jak się ogłusza śledzi, czy np. szprotki przed ich unicestwieniem? Jeszcze trochę, a podczas zabijania świni będzie potrzebny psycholog (oczywiście do świni, a nie do jej oprawcy).

  4. To jakiś mało śmieszny żart. Zacznijcie gonić niedźwiedzie i rekiny. One to dopiero mordują ryby na żywca i od razu jedzą.
    Ludziom się w głowach ostro przewraca!!!

  5. Panie Ziobro, mam nadzieję , że ten temat dojdzie do pana. Albo ja jestem jakiś niedorozwinięty, albo ten gość z kasty karpiowej. Dla tego gościa polecam badania psychiatryczne:)

  6. Pierdel jak najbardziej słuszny. Ryba też jest żywa i czuje; jedno uderzenie młotkiem w łeb przed zabiciem nie jest czymś, czego nie można dokonać w ramach jakiejś formy ludzkiego odruchu wobec zwierzęcia. A potem ktoś się dziwi, że podczas II WŚ ktoś mógł zabić w brutalny sposób setki osób i nic sobie z tego nie robić. Brawa dla Sądu za twardą postawę !

  7. Widać , że w naszym kraju lepiej zabić człowieka niż karpia . Tak jak w Nowych Skalmierzycach zabił chłopaka przed dyskoteką to morderca dostał tylko zakaz wstępu na dyskoteki . Widocznie ten Pan powinien zabijać karpie przed dyskoteką to by się wybronił , a tak wyszła parodia wyroku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick