Za pieniądze ze swoich diet zakupili maseczki dla mieszkańców Ostrowa!

9
Fot. Facebook/Koalicja Obywatelska Ostrów Wielkopolski
Radni miejscy Koalicji Obywatelskiej z Ostrowa Wielkopolskiego postanowili pomóc mieszkańcom Ostrowa i zadbać o dostęp do maseczek wielokrotnego użytku. Pieniądze ze swoich diet, jako radni przeznaczyli na zakup środków ochrony. Jest ich kilkaset, ale jeśli zapotrzebowanie okaże się większe, zakupią kolejne partie.

Akcje szycia maseczek dla mieszkańców miast lub zakup ich oraz dostarczanie do domów, odbywają się już niemal w całym kraju. Środki ochrony osobistej władze rozdały m.in. mieszkańcom gmin: Ostrów Wielkopolski, Raszków, Nowe Skalmierzyce, Pleszew, Jarocin, ale także Miasta Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ TAKŻE: Tysiące maseczek i setki litrów płynu dezynfekującego docierają do mieszkańców Gminy Raszków

Niestety, maseczki, które otrzymali ostrowianie w kontakcie z wysoką temperaturą żelazka ulegały zniszczeniu. Na krytykę mieszkańców odpowiedziała za pośrednictwem mediów społecznościowych sama Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego . „Otrzymuję od Was sygnały, że przy prasowaniu w zalecanej temperaturze maseczki ulegają uszkodzeniu. Proszę Was zatem, by pominąć ten krok i stosować jedynie pranie w 60 stopniach, ewentualnie prasować przez ręcznik lub inną tkaninę ochronną. Roznoszone od poniedziałku (20 kwietnia – przyp. red.) partie maseczek będą już miały uszczegółowioną instrukcję” – czytamy na fanpage’u Beaty Klimek.

Maseczki wielokrotnego użytku postanowili zakupić radni Koalicji Obywatelskiej z Ostrowa Wielkopolskiego. Pieniądze na sfinansowanie tej inwestycji pochodzą z ich kwietniowych diet jako radni. To wspólna inicjatywa wszystkich radnych. – Pierwsza partia to kilkaset maseczek, jeśli jednak zapotrzebowanie będzie większe, to wtedy kupimy kolejne – mówi nam Jakub Paduch, radny miejski Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak informują radni, maseczki są bawełniane, produkowane przez ostrowską firmę i można je bezpiecznie prać oraz prasować. – Każdy chętny mieszkaniec Ostrowa może odebrać taką maseczkę w biurze poselskim Jarosława Urbaniaka przy ulicy Sienkiewicza 1. Do biura można przyjść w dni robocze od godziny 12.00 do 14.00 – dodaje Jakub Paduch.

Maseczki dla ostrowian od ostrowskiej Platformy Obywatelskiej

Wszystkim nam doskwiera #koronawirus. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, z kwietniowych diet zakupiliśmy dla Was 😷maseczki bawełniane❗️ Te na pewno można bezpiecznie prać i prasować. Każdy, kto takiej potrzebuje, może ją odebrać od tego piątku w dni robocze, między 12 a 14 w biurze poselskim Jarosława Urbaniaka przy Sienkiewicza 1.Radny Damian Grzeszczyk Kasper Smektała Andrzej Kornaszewski Radny Jakub Paduch Poseł Jarosław Urbaniak

Opublikowany przez Koalicja Obywatelska w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Środa, 22 kwietnia 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Jak mogą być z bawełny i się niszczą przy prasowaniu. To co jest produkowane to musi być z pochodnych poliestru poliamidu i one latem mogą nie służyć do noszenia, będą prażyć w twarz. Bawełna wytrzymuje wysokie temperatury. Ktoś musiał jakiś szajs kupić. Bawełna przy podpaleniu się nie topi tylko pali jak kartka papieru. Jeżeli brakuje wam bawełny zapraszam TEONA

    • Maseczki od Pani Prezydent są z tworzywa sztucznego nie z bawełny, dlatego nie wolno ich prasować.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick