Za brak numeru posesji słono zapłacisz

4
Fot. Pixabay
Brak numeru na posesji może utrudnić m.in. akcję ratunkową. Kiedy pogotowie jedzie do wezwania, a załoga karetki nie może znaleźć wskazanej posesji, ponieważ nie ma na niej numeru, akcja ratunkowa może się opóźnić. Z tą samą bolączką spotykają się strażacy i policjanci. Dlatego funkcjonariusze przypominają o obowiązku oznakowania domu odpowiednim numerem.

– Właściwe oznakowanie posesji ma szczególne znaczenie w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek oraz służb ratunkowych. Właściciele nieruchomości nie są w pełni świadomi konsekwencji, iż brak tabliczki z numerem porządkowym budynku może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na interwencję policji bądź przyjazd karetki pogotowia. Często zdarza się bowiem, że ratownicy medyczni, strażacy lub policjanci błądzą po terenie, pytając o konkretny adres wezwania. Tym samym tracą bezcenne sekundy, minuty, które mogą uratować czyjeś życie – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Oznakowanie posesji jest zapisane w prawie geodezyjnym i kartograficznym, a brak numeru stanowi wykroczenie i jest zagrożone karą grzywny do 250 zł.

Policjanci i strażnicy miejscy w Ostrowie Wielkopolskim będą prowadzić do 30 kwietnia akcję, w ramach której odwiedzą domostwa z niewidocznymi numerami porządkowymi oraz te, które w ogóle ich nie posiadają. Będą przypominać o obowiązku właściciela posesji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. A u kogo można zgłosić brak tabliczki na bloku mieszkalnym bo u Nas jest przypadek że jak go zdjęli pięć lat temu przy ocieplaniu bloku to do tej pory nowego nie zawiesili a nasz wspaniały prezes wcale tym się nie przejmuje.

  2. NIE TYLKO POSESJE POWINNY BYĆ PONUMEROWANE , ALE RÓWNIEŻ POWINNY BYĆ PONUMEROWANE DZIAŁKI , -,,, ( (OGRÓDKI DZIAŁKOWE, ) W OSTROWIE ,UWAŻAM ZE KAŻDY WŁAŚCICIEL OGRÓDKA DZIAŁKOWEGO POWINIEN OZNACZYĆ NUMER SWOJEJ DZIAŁKI NA FURTCE WEJŚCIA DO OGRODU. MOŻE ZARZĄDCY OGRODÓW WYDADZĄ TAKIE PISMO DO WŁAŚCICIELI OGRODÓW ABY OZNACZYLI NUMEREM SWOJĄ DZIAŁKE .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick