Z Przygodzic do Mikstatu w mgnieniu oka [FOTO]

2
Jutro zakończy się budowa drogi między Antoninem, osadą Klady a Przygodziczkami w gminie Przygodzice w powiecie ostrowskim. To największa w tym roku inwestycja drogowa tego samorządu, pochłonie ponad 2,1 mln złotych. Na szczęście gmina znów skorzystała z wsparcia Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i z własnej „kieszeni” wyłoży na budowę mniej niż połowę środków.

Droga z punktu komunikacyjnego będzie bardzo ważna dla gminy. – Jest to teraz najkrótsza droga z Przygodzic do Mikstatu, gdzie chociażby pracuje wiele mieszkańców naszej gminy i odwrotnie – z Mikstatu wiele osób dojeżdża do Przygodzic czy do Ostrowa. Ten skrót będzie pomocny – mówi wójt gminy Krzysztof Rasiak. Pomocny, ale i wygodny, bo jakość drogi jest teraz zupełnie inna. Wcześniejsza była po prostu piaszczystą szosą, teraz kilka warstw asfaltu wylano na szerokości pięciu metrów i długości dokładnie 3638 metrów. – Wartość całej inwestycji to ponad 2,1 mln złotych, po raz kolejny wnioskowaliśmy o dofinansowanie z Programu Obszaru Rozwojów Wiejskich. Udało się pozyskać dotację w wysokości 63,63% całej kwoty. Dodatkowe punkty dała gminie lokalizacja tej drogi, prowadząca m.in. do obwodnicy Ostrowa i obecnej drogi krajowej nr 11 – mówi Piotr Kryszczak, inspektor ds. projektów finansowych Urzędu Gminy w Przygodzicach.

Ostatnie szlify inwestycji zostaną wykonane jutro, więc inwestycja do użytku zostanie oddana tak naprawdę lada dzień. Będzie służyć nie tylko zmotoryzowanym, bo trasę można polecić też miłośnikom wycieczek rowerowych. Prosta droga o dobrej nawierzchni, zwana przez niektórych „leśnym korytarzem” to kolejny szlak na turystycznej mapie gminy.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Budować drogę do Mikstatu? Przecież z tej mieściny pochodzi Rafał Dutkiewicz, a mieszkańcy kiedyś w 90% głosowali za Tymińskim na prezydenta Polski.

  2. przydało by się wyremontować przedłużenie do mikstatu w gminie mikstat. W gminie przygodzice nówka asfalt a w gminie mikstat same dziury i wyboje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick