Z Pelplinem o życie. Stal o walczy kolejną rundę play off

0

W najbliższą sobotę KS Stal podejmie zespół Decka Pelplin w rewanżowym meczu 2. rundy play off II ligi. W pierwszym spotkaniu rozegranym przed tygodniem w Starogardzie Gdańskim ostrowianie po bardzo zaciętym i emocjonującym boju przegrali 79:76. W tej fazie dwa zwycięstwa dają awans, więc żółto-niebiescy będą grali o wszystko.

– Zabrakło przede wszystkim sił. Już w pierwszej minucie poważnej kontuzji doznał Kamil Sierański, który zerwał więzadła przednie w kolanie. Zagraliśmy bardzo dobre zawody, z dobrą obroną, skutecznym atakiem, ale w końcówce część chłopaków oddychała już rękawkami – mówi Mikołaj Czaja, szkoleniowiec Stali.

Poza Sierańskim z kontuzją do Ostrowa wrócił również Krzysztof Spała, a przy i tak wąskiej kadrze Stali jest to ogromny problem. Jednak o ile Sierański zakończył już sezon, o tyle jest szansa, że Krzysiek zagra na środkach przeciwbólowych. W zespole potrzebna jest maksymalna mobilizacja, porażka będzie bowiem oznaczała zakończenie sezonu dla całej drużyny.

– Team z Pelplina mamy bardzo dobrze rozpracowany, już na wyjeździe pokazaliśmy dobrą koszykówkę, więc jeżeli będziemy w pełni zdrowia będziemy walczyli o zwycięstwo – dodaje Czaja.

Mecz zostanie rozegrany  1 kwietnia o godz. 16:30 w hali przy ul. Kusocińskiego. Wstęp wolny.

Jeżeli „Stalówka” okaże się lepsza, na trzecie, decydujące o awansie do kolejnej rundy spotkanie, ostrowianie udadzą się w środę do Starogardu Gdańskiego.

 

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick