Z Ostrowa Wielkopolskiego do Hollywood

0
Monika Ekiert była bohaterką poniedziałkowego spotkania w kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Aktorka opowiedziała publiczności o swoich ostatnich rolach teatralnych, a także o tym, jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem.

Monika Ekiert na swoim koncie ma role teatralne i filmowe. Aktorka pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego, obecnie to jednak w Stanach Zjednoczonych rozkręca swoją karierę. Niedawno zagrała tam główną rolę w sztuce teatralnej, która powstała na wzór komedii amerykańskiej ,,Słomiany wdowiec” z 1955 roku z niezapomnianą rolą Marilyn Monroe. – Nikt nie może skopiować Marilyn Monroe, ale ja jej nie grałam. Grałam swoją wersję „Dziewczyny”, to była moja interpretacja – mówiła nam Monika Ekiert.

Fragmenty tego spektaklu, z udziałem ostrowianki, zobaczyła też publiczność, która w poniedziałkowy wieczór odwiedziła kino Komeda. Aktorka opowiedziała także o swoich planach. Mimo że przebywa obecnie w Hollywood, te najbliższe dotyczą teatru, a nie filmu. Spektakl dla teatru Santa Monica będzie dotyczyć powstania warszawskiego. Podczas spotkania aktorka zdradziła też, jak wygląda codzienność ludzi z branży filmowej w Hollywood. To ciągła praca, a nie bezczynne czekanie na telefon.

Monika Ekiert była gościem w dyskusyjnym klubie filmowym w kinie Komeda, który na co dzień prowadzi Ewa Smolińska. Już niebawem ostrowskie kino odwiedzi kolejny gość. Będzie to Jan Bluz, autor dokumentu „Podziemie nadziei”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick