DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Z OSTATNIEJ CHWILI: Beata Klimek bez absolutorium!

Głosowanie nie poszło po myśli prezydent Beaty Klimek.

Udzielenie bądź nie wotum zaufania dla prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek było jednym z najważniejszych punktów  czwartkowej sesji Rady Miejskiej. O ile w poprzednich latach można było spodziewać się jeszcze przed posiedzeniem tego, jakie będzie rozstrzygnięcie głosowania, o tyle w rozpoczętej kilka tygodni temu kadencji nie było to takie oczywiste. Powód: prezydent Klimek nie ma większości w radzie.

Radni najpierw rozmawiali na temat zatwierdzenia sprawozdania finansowego miasta za 2023 rok i nad sprawozdaniem rocznym prezydenta z wykonania budżetu za 2023. Rada miejska 21 głosami „za” zatwierdziła oba sprawozdania. Jedna osoba wstrzymała się od głosu, a kolejna była nieobecna. Głosowanie imienne możesz sprawdzić pod tym linkiem.

Następnie radni zagłosowali ws. absolutorium dla prezydent Beaty Klimek. Głosów „Za” było 10, a „wstrzymało się” – 11. Jedna osoba nie oddała głosu, a kolejna była nieobecna.

Głosowanie nad absolutorium dla Beaty Klimek (głosowanie imienne):

Następnie radni Koalicji Obywatelskiej poprosili o 5-minutową przerwę, po której przystąpiono do głosowana. Poniżej prezentujemy imienne wyniki.

Głosowali za: Elżbieta Grocholska, Elżbieta Grochowska, Dawid Korzeniewski, Łukasz Korzeniewski, Milena Kowalska, Jarosław Lisiecki, Marzenna Nowak, Marek Śliwiński, Anita Świątek, Leszek Witoń.

Głosowali przeciw: 0

Wstrzymali się: Marian Herwich, Łukasz Jędrzejak, Rafał Konopielko, Andrzej Kornaszewski, Przemysław Krysztofiak, Artur Kurczaba, Marta Maciaszek, Sylwia Nowicka, Jakub Paduch, Adam Wasiela, Sławoj Żelanowski

Brak głosu: Damian Grzeszczyk

Nieobecni: Justyna Michalak

Oznacza to, że rada miejska nie podjęła uchwały o udzielenie absolutorium prezydent Beacie Klimek.

Na wniosek radnego Kornaszewskiego ogłoszono półgodzinną przerwę w obradach.

Do tematu absolutorium będziemy jeszcze dzisiaj wracać na wlkp24.info.

WRACAMY DO TEMATU: Komentarze po braku absolutorium dla Beaty Klimek. Dlaczego PO nie była przeciw, a wstrzymała się od głosu?

Oglądaj czerwcową sesję Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • M
  Mieszkaniec

  czwartek, 20 czerwca, 2024

  Bez wotum zaufania, bez absolutorium, ale z bukietami kwiatów od wiernych prezesów spółek i radnych.

  Odpowiedz
 • OM
  Ostrowa mieszkaniec

  czwartek, 20 czerwca, 2024

  A Górski non stop na telefonie. Jak nie jednym to drugim 🙂 może naganę powinien dostać za takie zachowanie? Szefowa nie widzi? a może nudzi się na tych „spotkaniach”? :))))

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz