DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Komentarze po braku absolutorium dla Beaty Klimek. Dlaczego PO nie była przeciw, a wstrzymała się od głosu?

Zebraliśmy komentarze ws. braku absolutorium dla Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Beata Klimek nie uzyskała absolutorium. Przesądził o tym brak większości w radzie. Ta jest w rękach Koalicji Obywatelskiej, która w wielu kwestiach nie zgadza się z prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Absolutorium chciało udzielić włodarz miasta 10 osób. To zbyt mało zwłaszcza w przypadku kiedy 11 kolejnych radnych wstrzymało się od głosu. Tyle wystarczyło, aby uchwała nie przeszła. – Absolutnie się tego spodziewałam. Jesteśmy tuż po wyborach, które zostały przez Platformę Obywatelską przegrane i ten kurz bitewny, pył kampanijny jeszcze nie opadł – wyjaśniła prezydent Klimek.

O zastrzeżeniach dotyczących polityki finansowej miasta wypowiedział się natomiast radny Jakub Paduch – jeszcze niedawno kontrkandydat Beaty Klimek w walce o fotel prezydenta miasta: – Tych zastrzeżeń jest mnóstwo, natomiast jesteśmy w tej nietypowej sytuacji, w której mamy początek kadencji, większość naszego klubu to są radni, którzy nie pracowali w poprzedniej kadencji, więc stąd ten sposób naszego głosowania.

Więcej komentarzy w materiale wideo poniżej.

7 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • M
  myślący

  czwartek, 20 czerwca, 2024

  Po prostu nie mają odwagi. 🙂 Takich oto mamy rajców.

  Odpowiedz
 • B
  bankowy

  czwartek, 20 czerwca, 2024

  Jak tak budżet przygotowujecie jak dokumentację ronda to każdy będzie zachwycony. 😀

  Odpowiedz
 • H
  Heheszek

  czwartek, 20 czerwca, 2024

  Radziecką matematyka rodem z Ostrowa.
  Platforma przegrała wybory, ale my nie mamy większości.
  Wprowadzając do rady sześcioro radnych trzeba polegać na łasce innych. Ci inni to głównie PiS, nielojalny platfus i chorągiewka Trzecia Droga. Już bardziej egzotycznie się nie da i już bardziej niestabilnie nie było od lat. Podczas ostatniej rady nosek do wytarcia miał radny Paduch ku uciesze „większości”, dzisiaj żabę musi połknąć Pani prezydent za sprawą większości. Czas usiąść do stołu i zrozumieć wybór mieszkańców, którzy zagłosowali personalnie za Panią prezydent i grupowo za PO. Może warto odsunąć Vice, który wyborczego mandatu nie zdobył, może warto wpłynąć na rezygnację Karasia, żeby więcej nie obrażał radnych opozycji. Wszyscy już sobie dali po liściu i teraz już pozostaje uwzględnić głos wyborców.

  Odpowiedz
  • M
   MM

   czwartek, 20 czerwca, 2024

   Wyjątkowo się z Tobą zgadzam.

   Odpowiedz
  • M
   Martyna

   czwartek, 20 czerwca, 2024

   Jak zwykle się z Tobą zgadzam.

   Odpowiedz
  • O
   obserwator

   czwartek, 20 czerwca, 2024

   Klimek jak tylko nie ma większości to publicznie deklaruje współpracę z opozycją. Jak ta współpraca wygląda widzieliśmy dzisiaj. Po odbyciu posiedzeń wszystkich komisji, do uchwały budżetowej dorzuciła 44 strony poprawek na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych domagając się uchwalenia. Jak współpraca tak ma wyglądać, to opozycja pokaże jej gdzie raki zimują.

   Odpowiedz
 • A
  An

  piątek, 21 czerwca, 2024

  Wytrzymać…to można się na chwilę….od sikania

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz