Z kościoła skradziono kielich wart kilka tysięcy złotych. Policja szuka sprawców

9
zdjęcie poglądowe (Pixabay i wlkp24.info), grafika: wlkp24.info
Trwa poszukiwanie sprawców kradzieży kielicha z zakrystii kościoła św. Marcina w Kępnie. Doszło do niej w sobotę. Policja wstępnie ustaliła, że zamieszane w ten proceder były dwie osoby.

Policjanci szukają sprawców odpowiedzialnych za kradzież kielicha z zakrystii kościoła św. Marcina w Kępnie. – Do zdarzenia doszło w sobotę po 14.00. Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. 17.00. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli ślady pozostawione na miejscu oraz monitoring – wyjaśnia w rozmowie z portalem wlkp24.info sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Jak podkreśla, sprawcy skradli kielich o wartości kilku tysięcy złotych. Mienie zostało odzyskane. Z nieoficjalnych informacji wynika, że znaleziono go w śmietniku.

Śledczy wstępnie ustalili, że sprawców było dwóch. Na razie żadnego z nich nie udało się zatrzymać. Funkcjonariusze nie zdradzają szczegółów, zasłaniając się dobrem śledztwa.

CZYTAJ TEŻ: Przebudowa rynku odroczona. Powód? Jest zbyt drogo

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. O, kler współpracuje ze służbami przy przestępstwie. To nowość. Może pójdźcie krok dalej i przekażcie akta dotyczące pedofilii wśród swoich, aby można ich prawomocnie skazać?

  2. Do dnia dzisiejszego ten cudowny „ kościół Boży” nie poddał lustracji swoich kardynałów i ubekow. Wiadomo dokładnie jakie zasługi mają, dziś młodzi jak Wy i ja są już świadomi i nie płaca za pogrzeby czy chrzty bo to blokada czakr i swietokractwo, tak samo jak zakładanie czarnych ubrań na pogrzeb.🐏😷

  3. Po co taki kielich musi być taki drogi? Będzie bardziej święty? To jest ten przykład prostego życia? Wystarczył by kryształowy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick