Z Kępna do Pleszewa. Punkt drive-thru zmienia lokalizację [ZDJĘCIA]

0
Fot. T. Wojtala / Starostwo Powiatowe
W Pleszewie przy ul. Sportowej ruszyło mobilne centrum pobrań próbek do badań na obecność koronawirusa. To piąte miasto w południowej części Wielkopolski, w którym ono funkcjonuje. Wcześniej badano mieszkańców: Krotoszyna, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Kępna.

Działający przez weekend w powiecie kępińskim mobilny punkt pobrań drive-thru, w którym pobierano od mieszkańców próbki na obecność koronawirusa, przebadał ponad 1200 mieszkańców. Kępno nie było na zaplanowanej jakiś czas temu mapie Wielkopolski, w których miał się pojawić punkt pobrań, ale lawinowo rosnąca liczba zakażeń w ostatnich dniach spowodowała, że zmieniono decyzję. Do tej pory w powiecie kępińskim odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem.

CZYTAJ: Sytuacja w powiecie kępińskim nie poprawia się, ale zakażeń jest mniej, niż pierwotnie podano

Kolejnym przystankiem jest Pleszew. Tutaj, przy ul. Sportowej centrum drive-thru zaczęło funkcjonować w poniedziałek, a mieszkańcy będą mogli się badać do piątku włącznie w godz. od 10.00 do 19.00. „Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19 zostaną pobrane wymazy. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom” – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Osoby, które mają objawy bądź, u których podejrzewa się chorobę COVID-19, mogą się bezpłatnie przebadać po wcześniejszej kwalifikacji telefonicznej w wojewódzkim sanepidzie pod numerem telefonu: (61) 65 68 075.

CZYTAJ: Wyrzucili na śmietnik białego kruka. Na szczęście wpadł w odpowiednie ręce

Mobilne centrum test & go funkcjonowało do tej pory w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick