XLVI edycja Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia”

0

W sobotę, 14 stycznia w sześciu okręgach w Polsce odbyły się eliminacje okręgowe XLVI edycji Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia”. Bardzo dobrze spisała się w nich dwójka uczniów ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych: Adrian Kowalski (klasa MZS3) i Adam Stodolny (MZI3).

 

Ponadto w ogólnopolskim rankingu szkół zawodowych ZSB-E uplasowało się się na szóstym miejscu. W turnieju wzięło udział 76 uczestników. Warto zaznaczyć, że udany występ w eliminacjach okręgowych gwarantuje Adamowi udział w finale centralnym w Poznaniu w dniach 08-10 lutego podczas trwania Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury ,,BUDMA”.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to jedyny konkurs, który od przeszło 40 lat daje uczniom zasadniczych szkół zawodowych możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Swoją wiedzę adepci sprawdzali w kwalifikacji B.6. – Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich, rozwiązując test z wiedzy zawodowej oraz wykonując zadanie praktyczne. Treści wiedzy zawodowej zarówno teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych oparte były na standardach obowiązujących w danym zawodzie – powiedziała Ewa Szymańska, nauczyciel przedmiotów zawodowych, odpowiedzialny za przygotowanie uczniów. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick