DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

XIII Bieg Przemysława już w niedzielę. To będzie finał Królewskiej Karety

Już w niedzielę XIII Bieg Przemysława w Pleszewie. To ostatni start w cyklu Królewskiej Karety 2023.

Fot. Wicher PPL

Królewska Kareta dotarła do ostatniego przystanku – do Pleszewa. To właśnie tam odbędzie się najbardziej rozpowszechniony bieg w tym powiecie. I tam też okaże się, kto zbierze komplet medali stylizowanych na karty do gry.

Podstawowe informacje

Tradycyjnie już biegacze będą rywalizować na dystansach 5 i 10 km, a więc niemal każdy po niezbyt intensywnych, ale regularnych treningach jest w stanie przebiec jedną z tych odległości. Zanim jednak na linii startu zameldują się dorośli, zostaną zorganizowane Biegi Przemusia dla dzieci (na 100, 200 i 600 m w zależności od kategorii wiekowej).

XIII Bieg Przemysława, a zarazem ostatni start w cyklu Królewskiej Karety 2023, będzie także okazją do 4. rywalizacji Służb Mundurowych o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na dystansie 10 km. Poprzednie starty przedstawicieli tych służb odbyły się kolejno w Dobrzycy, Kościelnej Wsi oraz Choczu, a więc na pozostałych etapach Królewskiej Karety.

Pleszewska rywalizacja od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej jest tym razem. Większość miejsc zostało już zarezerwowanych. W biegu na 10 km mogą zapisać się jeszcze 34 osoby, a w biegu na 5 km brakuje 35 uczestników do zamknięcia listy startowej. Do tej pory zgłosiło się łącznie 331 biegaczy.

Zapisy online


ZOBACZ WIDEO: Znasz tę historię? Czterech królów – jeden powiat. Odkrywamy karty


Patron Biegu Przemysława

Patronem XIII Biegu Przemysława jest książę poznański Przemysł II z dynastii Piastów – król Polski w latach 1295-1296. Zapoczątkował jednoczenie państwa polskiego po rozbiciu dzielnicowym.

W historii Pleszewa władca wpisał się obejmując tę miejscowość jurysdykcją sądu kaliskiego – „civitas Plessov”, czyli „miasto Pleszew”. Jest to najstarsza zachowana do dzisiaj wzmianka o Pleszewie w oficjalnym dokumencie sądowym (2 października 1283 roku). To oznacza, że Pleszew obchodzi w tym roku 740. urodziny.

XIII Bieg Przemysława odbędzie się w niedzielę, 17 września 2023. Początek startów dzieci o 9:30. Biegi główne rozpoczną się o 14:00.

Regulamin dostępny pod tym linkiem.


CZYTAJ TEŻ:


Ideą wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia w ramach biegowego Grand Prix Ziemi Pleszewskiej z finałem Biegu Przemysła w Pleszewie w ramach profilaktyki uzależnień.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz