Królewska Kareta prawie dojechała. Oto zwycięzcy biegu w Choczu [ZDJĘCIA]

Za nami trzeci bieg z cyklu Królewskiej Karety. Tym razem uczestnicy rywalizowali w Choczu, gdzie najszybszy na dystansie 10 km okazał się Krzysztof Szymanowski. Przekroczył linię mety z czasem 0:33:45. Metę na krótszym odcinku (5 km) jako pierwszy pokonał Przemysław Kliks (0:16:23).

Chocz przyciągnął w miniony weekend rzesze biegaczy z całego regionu. Na starcie rywalizacji stanęło 106 uczestników rywalizujących na dystansie 10 km i 93 w biegu na 5 km. Imprezą towarzyszącą był Bieg Królewny i Królewicza (rywalizacja dzieci szkolnych). Natomiast wśród dorosłych biegaczy na koniec cyklu zostaną wyłonienia najszybciej biegający strażacy (I Bieg Strażacki Pod Patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusza Matczaka).

V Bieg Kazimierza Wielkiego o Puchar Burmistrza gminy Chocz, który odbył się 3 września, był trzecim z czterech startów w ramach Królewskiej Karety. To cykl rywalizacji, w ramach której uczestnicy zdobywają medale przypominające karty do gier. Na każdej z nich widnieje wizerunek innego z królów: Władysława, Augusta, Kazimierza i Przemysława. Dysponowanie czterema królami to w nomenklaturze pokerowej właśnie kareta.

10. Tomasz Krzywik (M30-39) – 0:39:04

Najszybszą kobietą była Karolina Bielecka (13. miejsce), która pokonała dystans w czasie 0:40:16.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

Ideą wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia w ramach biegowego Grand Prix Ziemi Pleszewskiej z finałem Biegu Przemysła w Pleszewie w ramach profilaktyki uzależnień.