Wzmożony ruch pojazdów wojskowych m.in. w Wielkopolsce. Wojsko apeluje!

7
Fot. Wojsko Polskie
Od 1 maja na polskich drogach (także tych w Wielkopolsce) będzie można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów wojskowych. Będzie je można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Jest to związane z wojskowymi ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Od 1 maja do końca miesiąca po drogach województw m.in. wielkopolskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Wszystko w ramach  wojskowych ćwiczeń, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami. „Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.” – informuje Wojsko Polskie.

Wojsko Polskie zwraca się także z apelem o niepublikowanie zdjęć i informacji, które są związane z ruchami wojska. „Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.”

Fot. Wojsko Polskie
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • a wiecie że ustawa która właśnie uskuteczniono wprowadza obowiązek służby wojskowej u kobiet w razie wojny ?? Tak miłe Panie, nie uciekniecie jak wasze koleżanki z Ukrainy na zachód, tylko zakują was w kamasze. W tej samej ustawie posłowie wspaniałomyślnie wykluczyli się z tego obowiązku … ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości kim jesteśmy dla tych patałachów z Wiejskiej ?

  1. widzę że jednak dużo Polaków popiera dostarczanie sprzętu wojskowego dla Ukraińców. Nie wiem czy powinniśmy się tak angażować w wojnę. Nie chciałabym aby mój mąż poszedł na wojnę

    • Pamiętasz z historii jak najechano Polskę w 1939 ? Pamiętasz, że mamy za złe całej Europie, że nikt nam wtedy nie pomógł ? Nie pamiętasz ? to wróć do podręczników, przeczytaj, przemyśl……

  2. do „….” Co ty człowieku piszesz. po pierwsze nie jesteśmy stroną konfliktu, po drugie nie porównuj tego w 39 z tym co dzieje sie obecnie, to zupełnie inne wojny. po trzecie jak ci się spieszy na wojenkę to możesz udać sie na ukraine walczyć. po czwarte , niech sobie samo nato walczy swoimi żołnierzami a nie że polin chce wysłać naszych żołnierzy . To wtedy już staniemy się stroną konfliktu. ale to wtedy my zaczniemy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick