DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wyższe podstawy dla medyków, podwojenie bazy łóżek i szpitale tymczasowe - Ministerstwo Zdrowia przedstawiło plan działania

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o swoich wzmożonych działaniach podczas weekendu. Podjęto decyzje, by jeszcze bardziej zwiększyć bazę łóżek covidowych. W perspektywie tygodnie ministerstwo liczy na jej podwojenie. Jednocześnie Minister Zdrowia podkreślił, że „chce utrzymać także pozostałe tryby leczenia pacjentów w szpitalach.” – Przygotowujemy się na wszystkie możliwe scenariusze, także te najgorsze, czyli 15-20 tysięcy zakażeń – poinformował Adam Niedzielski.

CZYTAJ TAKŻE: Ostrów. Wraca wsparcie dla mieszkańców w czasie epidemii

Do Sejmu zostanie złożony projekt ustawy, który ma zapewnić godne warunki dla personelu medycznego. Zakłada on podwyższenie o 100% podstawy zarobków, jakie otrzymują pracownicy medyczni, którzy zwalczają COVID-19. Kolejną decyzją jest wypłacanie 100% należności personelowi medycznemu, który przebywa na izolacji lub kwarantannie.

Minister Zdrowia poinformował także, że najprawdopodobniej w każdym szpitali powiatowym pojawił się oddział covidowy. Łóżka dla zakażonych pacjentów mają pojawić się także w szpitalach prywatnych. – Będzie także specjalny tryb, który pozwoli ściągnąć lekarzy z zagranicy w trybie covidowym – informuje Niedzielski.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje szpital tymczasowy. Szef resortu zdrowia poinformował, że nie będzie to jedyny taki szpital w Polsce. – Premier Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim – powiedział.

Minister Zdrowia zaapelował także do wszystkich, którzy nie noszą maseczek i nie stosują się do obowiązujących zasad. Ich teorie nazwał „oszołomskimi”. – Kto nie nosi maseczki, generuje ryzyko dla bezpieczeństwa innych. Takie osoby mają być bezwzględnie karane mandatami – stanowczo stwierdził minister.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • B
  Belferka

  poniedziałek, 19 października, 2020

  Nareszcie mówi się konkretnie o finansach medyków.oby władza dotrzymała słowa.nic nie wyrówna codziennego stresu personelu medycznego i ich rodzin,ale zawsze to coś.

  Odpowiedz
 • A
  ala

  poniedziałek, 19 października, 2020

  a co z kierowcami karetek .bo oni w ustawie nie są personelem medycznym panie ministrze a chorych na covid wożą.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz