Ostrów. Wraca wsparcie dla mieszkańców w czasie epidemii

1
Fot. pixabay.com
Od 17 października powiat ostrowski objęty został czerwoną strefą, a to ciągnie za sobą wiele rygorystycznych obostrzeń. W związku z tym miasto ponownie uruchamia pomoc wolontariuszy dla potrzebujących mieszkańców Ostrowa. Można dzwonić pod numer telefonu: 62 720 48 26. Zgłoszenia przyjmowane są w dni robocze od 8 do 12. Rusza także infolinia z pomocą psychologiczną pod numerami telefonów: 669 991 530 i 669 990 592.

W związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u Beaty Klimek, prezydent Ostrowa, urząd miejski poinformował, że jej zastępcy objęci są kwarantanną i pracują w systemie zdalnym. Czerwona strefa zamknęła także drzwi w Dziennym Domu „Senior+” przy Limanowskiego oraz Klubie Senior+ przy Paderewskiego.

WOLONTARIUSZE DLA SENIORÓW

Na terenie całego kraju działają już tzw. godziny dla seniora. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 sklepy spożywcze, apteki, drogerie oraz punkty pocztowe otwarte są tylko dla osób 60+. Urząd Miejski informuje, że wolontariusze ponownie ruszą z pomocą do osób starszych, niepełnosprawnych, nie mające rodziny, a które potrzebują pomocy. Od dziś, 19 października 2020 roku, uruchomiony zostaje numer telefonu – 62 720 48 26. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 12:00. Wolontariusze od 19 października są do dyspozycji i pomagają w drobnych zakupach (do 100 złotych), wykonują pilne opłaty, wyprowadzają psy i w miarę możliwości starają się rozwiązać zgłaszane problemy.

Urząd informuje, że każdy wolontariusz jest wyposażony w identyfikator ze specjalnym numerem nadanym przed urząd. Jeśli zostanie o to poproszony, okaże się także dowodem osobistym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa seniorzy mogą sprawdzić wolontariusza pod podanym numerem kontaktowym dla seniorów. Wolontariusze będą realizować swoje zadania do godziny 18:00. Każdy z nich jest wyposażony w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki).

PONOWNIE RUSZA POMOC PSYCHOLOGICZNA

W Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostają dwa numery telefonów – 669 991 530669 990 592 – pod którymi specjaliści na co dzień współpracujący z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień, świadczyć będą pomoc psychologiczną. Numery będą aktywne od poniedziałku do piątku w godzinach 8 do 19. – Przy telefonach będą czekali psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, terapeuci przygotowani do fachowego udzielania porad – zapewnia Daria Ciesielska, psychoterapeutka z ostrowskiego OPiTU.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym, jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta. Warto podkreślić, że dzwoniąc na specjalną infolinię można zachować anonimowość. Każdy dzwoniący może liczyć na rozmowę z osobą wykwalifikowaną i kompetentną.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. szczegolnie interesujaca jest mozliwosc telefonu ..coz pierwsza faze na wiosne mozna bylo tzw.brawurowo przetrwac i okres wiosenny byl znosniejszy..okres jesienno zimowy a przede wszystkim.inne Swieta moze byc trudny..podobnie organizuje tutsj taki telefon.Pozdrawiam i jak mawiano do wiosny..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick