Wystartował XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki. Biblioteka w Ostrzeszowie zaprasza!

0
Biblioteka Publiczna w Ostrzeszowie od 1987 roku, co trzy lata organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika. W tym roku wystartowała XIII edycja! Do zgarnięcia są nagrody o łącznej wartości 14 tysięcy złotych! Na wlkp24.info podajemy zasady konkursu.

W konkursie mogą wziąć udział początkujący poeci oraz ci, którzy są już bardziej doświadczeni w tym temacie. Zadaniem jest przesłanie trzech wierszy. – Będą oceniane w czterech kategoriach. Ostatnia z nich to kategoria OPEN, także zapraszamy wszystkich powyżej 21 roku życia. Dodatkowo oceniamy wiersze związane z ziemią ostrzeszowską lub z naszym patronem, Stanisławem Czernikiem. Osoby, które się o to pokuszą, mogą liczyć na dodatkową nagrodę w wysokości 1000 złotych – mówi Dorota Owczarczak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrzeszowie.

Wszystkie nagrodzone wiersze znajdą się też w tomiku wierszy, który zostanie wydany po rozstrzygnięciu konkursu.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 kwietnia pocztą tradycyjną. Dokładne informacje oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie Biblioteki Publicznej im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie.

Fot. Biblioteka Publiczna im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick