Wyrzucony z PiS-u wystartuje w wyborach parlamentarnych? Rogacki ponownie na liście Prawa i Sprawiedliwości?

9
Adam Rogacki ma znaleźć się na wielkopolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do parlamentu. Takie nieoficjalne informacje docierają do naszej redakcji. Rogacki w 2014 roku został wykluczony z partii w związku z okolicznościami zagranicznej podróży służbowej do Madrytu – polityk miał pobrać zaliczkę na wyjazd prywatnym samochodem, a faktycznie odbyć ją tanimi liniami lotniczymi.

Ta informacja może być jedną z najgłośniejszych przed wyborami parlamentarnymi. Adam Rogacki ma znaleźć miejsce na wielkopolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmu i senatu.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z posłem Tomaszem Ławniczakiem oraz senatorem Łukaszem Mikołajczykiem. Ławniczak przyznał, że ta informacja jest mu kompletnie nieznana. – Nic nie wiem w tym temacie. Dowiaduję się dopiero od państwa – wyjaśnił poseł.

Senator Łukasz Mikołajczyk ani nie zaprzeczył, ani nie potwierdził ten informacji. – Decyzja dotycząca ostatecznego kształtu list należy do kierownictwa. Nie chciałbym się wypowiadać na ten temat, poczekajmy aż wszystko będzie jasne – powiedział w rozmowie telefonicznej z portalem wlkp24.info.

Adam Rogacki to urodzony w Kaliszu poseł V, VI, VII kadencji. W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu kaliskim. Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014. W listopadzie tego samego roku został zawieszony w prawach członka PiS-u i klubu parlamentarnego tej partii w związku z okolicznościami zagranicznej podróży służbowej – polityk razem z Adamem Hofmanem i Mariuszem Antonim Kamińskim miał pobrać zaliczkę na wyjazd prywatnym samochodem, a faktycznie odbyć ją tanimi liniami lotniczymi. 10 listopada zgodnie z decyzją komitetu politycznego PiS zostali wykluczeni z partii.

Po tzw. „aferze madryckiej” całej trójce wiedzie się świetnie. Rogacki otrzymał posadę w zarządzie PKN Orlen. Kontrakt opiewał na kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, a to wywołało bardzo duże niezadowolenie w partii. W kręgach Prawa i Sprawiedliwości mówi się, że trójka byłych posłów – mimo wykluczenia – ma wciąż duże wpływy i to u samego prezesa partii.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Syn byłego wojewody kaliskiego Józefa Rogackiego. Resortowe dziecko pod opieką prezesa. Po 4 latach karencji wraca na łono? Potrzebny jest stołek w Orlenie, więc Adaś na posła.

  2. Niestety w każdej choćby najlepszej partii znajdą się osoby niegodne i fałszywe. Michał Kamiński, Sikorski, Kluzik-Rostowska, Marcinkiewicz co to już drugą żonę porzucił. A w ostrowskim PiS-ie też nie jest najlepiej.

  3. Pamiętacie kto zlikwidował w Ostrowie Wielkopolskim kilkanaście miejsc pracy wprowadzając Nowe Prawo Wodne w 2018r

  4. Z tego co widzę w swoim miejscu zamieszkania, to ostrowska pisiora marzanna też już nie mieszka ze swoim mężem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick