Wyrwa w ziemi na pół samochodu. Sceny, jak z filmu katastroficznego [ZDJĘCIA]

0
Fot. Straż Miejska w Kaliszu
Dziury w asfalcie to coś, czego kierowcy nienawidzą, ale wjechania wjechania w taką wyrwę, jaka powstała w Kaliszu na ul. Nowy Świat, nie życzy się nawet największemu wrogowi. Niestety, kilka samochodów ucierpiało po tym, jak wpadły w zapadający się asfalt w tej części miasta.

Wyrwa o rozmiarach 1,5 na 1,5 metra i podobnej głębokości powstała w Kaliszu na ul. Nowy Świat. To najprawdopodobniej efekt ulewnych deszczy, które spadły na Południową Wielkopolskę w ostatnich kilku dniach. Wzmożone opady spowodowały, że nie tylko podniósł się poziom wody w rzekach, ale także w niektórych miejscach woda podmywała grunty czy zalewała piwnice oraz drogi. Efekt tego można było zobaczyć i – niestety – odczuć właśnie w Kaliszu.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Kilka pojazdów wpadło w wyrwę, ale udało im się szybko wydostać. Właścicieli tych aut czekają jednak dokładne oględziny, by sprawdzić, jak mocno ich samochody ucierpiały wpadając do dziury.

Na miejsce zostali wezwani w pierwszej kolejności strażnicy miejscy, którzy zabezpieczyli odcinek drogi przy skrzyżowaniu ulic Nowy Świat z Czaszkowską. Jak wyliczyli funkcjonariusze, tylko w tym roku otrzymali 42 zgłoszenia dotyczące uszkodzonej nawierzchni. Ta jednak była zdecydowanie największa.

Na szczęście pogoda się poprawia. Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nadchodzi ocieplenie. W czwartek przed południem deszcz w Południowej Wielkopolsce może spaść tylko lokalnie, a od popołudnia zza chmur zacznie przebijać się słońce. Jeśli wyliczenia synoptyków nie ulegną zmianie, weekend także zapowiada się bez opadów.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZALANEGO OSTROWA PO OSTATNIEJ ULEWIE

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick