Burze nad regionem. Prezentujemy zdjęcia od czytelników [VIDEO]

7
Dzisiejsza pogoda jest bardzo zmienna - od słonecznych chwil po ulewny deszcz. Prezentujemy Państwu galerię zdjęć od czytelników. Wystarczyło kilka chwil, by ulice zapełniły się wodą. Autorem filmiku z jazdy samochodem w ulewnym deszczu jest pan Tomasz Kuziemski.
redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Przyczyną tych zalań zapewne nie jest jakby chcieli nam wmówić włodarze miasta, przyroda czy tzw. oberwania chmury, lecz niedopatrzenie i ludzi odpowiedzialnych za infrastrukturę i zanieczyszczenie instalacji burzowej. Najwyższy czas to rozwiązać. Pozdrawiam/

  2. Poprzedni trzej prezydenci wybudowali łącznie 7 zbiorników retencyjnych, wiele kilometrów kolektorów deszczowych, rozbudowali kanalizację deszczową i sanitarną.Ta kadencja jest pierwszą, w której NIE powstanie ani jeden zbiornik retencyjny, ani zapowiadany duży kolektor deszczowy na Osadniczej. Za to pani Klimek chwaliła się rok temu segregatorami podobno pełnymi dokumentacji budowy. Zamiast zbiorników mamy papiery, może przydadzą się do osuszania garaży w urzędzie, albo garaży ludzi przy Al.Słowackiego? Taka to kadencja, basen i lodowisko tak, bo jest się czym pochwalić, rama komunikacyjna, zbiorniki nie, bo co to za inwestycje, trudno się nimi lansować. Pic kadencja, a ciemny lud kupuje.

  3. Do „Ani” i „mieszkańca” – poprzedni prezydenci wybudowali tyle zbiorników retencyjnych i kilometrów kanalizacji deszczowych i co? Jak zalewało w czasie ulew tak zalewa. Czy kolejne zbiorniki retencyjne, które owszem są potrzebne, przy tak gwałtownych, obfitych, opadach są jedynym rozwiązaniem? Sądzę, że gdyby było nawet 5 nowych zbiorników retencyjnych i super drożna kanalizacja deszczowa to i tak przy takich ulewach wystąpiłyby podtopienia. Zbiorniki – tak, kanalizacja – tak, zrozumienie sytuacji – tak!

    • Wtedy nieprzejezdny byl zawsze wiadukt w ul. Krotoszyńskiej. Zbiorniki i nowy kolektor pochlaniaja zbieraja sie w tej czesci miasta wodę. teraz potrzebne sa zbiorniki w osiedlu Wenecja. Pierwszy mial byc budowany w 2015r. w okolicy ul. Osadniczej. Mamy 2018r. I nic.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick