Wyróżnienie dla uczniów technikum

0

Dwie drużyny z pleszewskiego Zespołu Szkół Technicznych wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Wywalcz Jej wolność lub zgiń – historie Cichociemnych”. Projekt był realizowany w ramach obchodów „Roku Cichociemnych”, którym ogłoszono rok 2016. Miał on upamiętnić spadochroniarzy elitarnej grupy 316 żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych zrzucanych na spadochronach do okupowanej Polski.

Realizacja zadań projektowych polegała na utworzeniu strony internetowej przedstawiającej losy wybranego cichociemnego oraz przeprowadzeniu akcji promującej tą stronę. Do projektu zgłosiło się ponad trzydzieści zespołów z czego ponad dwadzieścia podlegało ocenie.
Wśród siedmiu finalistów znalazła się jedna z drużyn Zespołu Szkół Technicznych w składzie: Natalia Glapa, Oskar Hertman, Patryk Jasiak i Kamil Trzaska pod kierunkiem nauczyciela historii Janusza Waliszewskiego. Uczniowie utworzyli stronę o Hieronimie Dekutowskim ps. „Zapora”. Finał i zamknięcie projektu odbyło się 20 grudnia br. w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” w Warszawie. Podsumowania projektu dokonała Prezes Fundacji „Bo Warto” Renata Wardecka, która podkreśliła walory akcji promocyjnej stworzonej przez uczniów ZST strony, za co otrzymali oni wyróżnienie.

wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick