Wyróżnienia i podziękowania. Dzień Wolontariusza w regionie

0
Fot. Zarząd Województwa Wielkopolskiego
Ostrzeszowskie amazonki wyróżnione w konkursie Barwy Wolontariatu Praca ostrzeszowskich amazonek została wyróżniona w regionalnym konkursie organizowanym przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związku Organizacji Pozarządowych, w kategorii Wolontariat Senioralny.

– Wolontariat to jest styl życia. To jest sposób myślenia o tym, co otacza nas dookoła. Dzień dzisiejszy jest dniem podziękowań dla tych, których często nie widzimy, a bez których wiele rzeczy by się nie wydarzyło. Zawsze macie uśmiech na twarzach. Poświęcacie swój czas i swoją energię. Za to należą się wam podziękowania – mówiła podczas wręczania nagród Justyna Ochędzan, prezes Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych. – Każdy z nas chce być docenianym za swoją pracę. Dlatego mam gorącą prośbę. Obchodźmy Dzień Wolontariusza codziennie. Szanujmy pracę społeczną innych ludzi, ponieważ jest ona nieprzeliczalna na pieniądze. Jest bezcenna – dodała.

W kategorii Wolontariat Zespołowy zwyciężył Pleszewski Klub Wolontariusza, wyróżniono Śremskich Migaczy oraz Klauniaków. Za Wolontariat Senioralny nagrodzono Mieczysławę von Ossowską. Komisja konkursowa wyróżniła również w tej samej kategorii seniorów z rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszenie Amazonki Ostrzeszowskie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dużo sił na w pracy na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick