Wypadek szybowca w Bukownicy. Pilot brał udział w Szybowcowych Mistrzostwach Polski

7
W miejscowości Bukownica w powiecie ostrzeszowskim doszło do wypadku szybowca. Pilot brał udział w Szybowcowych Mistrzostwach Polski, które organizowane są w podostrowskim Michałkowie. Do wypadku doszło podczas manewru lądowania, a pilot z urazem podudzia został przewieziony do szpitala w Ostrzeszowie.

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują policjanci oraz komisja do spraw wypadków lotniczych. – Poszkodowany to 46-letni mieszkaniec Warszawy. Do wypadku doszło podczas manewru lądowania, a pilot wylądował na dachu szybowca. Doznał on rany podudzia, która została zaopatrzona, a poszkodowanego przetransportowano do szpitala w Ostrzeszowie. 46-latek posiada licencję, a w chwili zdarzenia był trzeźwy – poinformował sierż. sztab. Marcin Parzybok, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ: SARS-CoV-2 w ostrowskiej komendzie policji. Część pracowników w kwarantannie

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pilot nie doznał obrażeń zagrażających życiu. Na miejscu wciąż pracuje komisja oraz policjanci, którzy ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • Stwierdzenie, że kołami do góry też by nie pasowało.
      Od czego jest wolna twórczość dziennikarzy!

      PS: najbardziej trafne w j.polskim “wylądował na plecach”

  1. Co za głupia notatka z której trudno wywnioskować co się stało. Pilot wylądował na dachu szybowca. Niezła akrobatka z tej redaktorki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick