„Wymarzona tak, jak z mojego snu…” śpiewali pod sceną podczas XXVII Dni Odolanowa

0
Piękni i Młodzi, Mig i Poparzeni Kawą Trzy to główne gwiazdy tegorocznych obchodów święta miasta. Nie obyło się też bez występów odolanowskiej młodzieży oraz koncertu Odolanowskiej Orkiestry Dętej. Jak co roku impreza przyciągnęła setki mieszkańców oraz wielu gości.

Podczas tegorocznych Dni Odolanowa królowała muzyka taneczna. W piątkowy wieczór sceną zawładnął jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo, czyli „Piękni i Młodzi. Chyba większość osób kojarzy utwory „Ona jest taka cudowna” czy „Niewiara”. Na zakończenie wystąpił zespół Mig. Formacja założona w 2000 roku zaśpiewała swoje największe hity m.in. „Nie ma mocnych na Mariolę” i „Wymarzona”.

Nieco inny rodzaj muzyki czekał na odwiedzających XXVII Dni Odolanowa w sobotę. Tego dnia gwiazdą wieczoru była grupa „Poparzeni Kawą Trzy”. Jest to zespół pop-rockowy składający się głównie z polskich dziennikarzy radiowych. Na perkusji gra dobrze znany Wojciech Jagielski, a na puzonie Jacek Kret.

Oprócz największych gwiazd na estradzie wystąpiła także gruzińska grupa „Kolxida”. Nie zabrakło tradycyjnego sobotniego toastu, a także życzeń dla mieszkańców i gości od burmistrza Gminy i Miasta Odolanów Mariana Janickiego. Wystąpiła także Odolanowska Orkiestra Dęta oraz Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa działająca przy Odolanowskim Domu Kultury. Działo się nie tylko przy głównej estradzie. W sobotę można było podziwiać wystawę zabytkowych samochodów na parkingu od strony ulicy Bartosza. W niedawno odnowionym kościele poewangelickim odbyła się konferencja poświęcona kawalerom Virtuti Militari w szeregach wielkopolskiej straży granicznej połączona z wystawą.

Na najmłodsze dzieci czekały m.in. dmuchane zamki, kule wodne, eurobungee. Natomiast dla tych nieco starszych młot i autodromy. Odwiedzający mogli zjeść lody, gofry, frytki belgijskie oraz inne jedzenie typu fast food, a także napić się kawy czy piwa. Dni Odolanowa to jedna z najstarszych tego typu imprez w regionie. W przyszłym roku odbędzie się już XXVIII edycja imprezy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick