Legendarne klasyki motoryzacji zjechały do Odolanowa [ZDJĘCIA]

0
Fot. Organizatorzy
Wystawę kultowego „malucha” i innych aut z czasów PRL-u zorganizowaną podczas święta miasta, odwiedziło bardzo dużo osób. Mieszkańcy i goście mogli podziwiać około 60 samochodów, a właściciele tych najciekawszych i najbardziej zadbanych wrócili do domów z nagrodami. Kolejna edycja wystawy w następnym roku, jednak już nie podczas Dni Odolanowa.

Prezentacja zabytkowych samochodów z okresu PRL-u zorganizowana w trakcie tegorocznych Dni Odolanowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zarówno mieszkańcy Odolanowa jak i goście chętnie oglądali samochody z dawnych lat. – Jest to pierwsza impreza tego typu w naszej gminie. Do tej pory brakowało w regionie takiego wydarzenia – mówi Jakub Dudek, organizator wystawy.

Kultowe fiaty 126P można było podziwiać na parkingu przy Odolanowskim Domu Kultury od strony ulicy Bartosza. W sumie do Odolanowa zjechało około 60 załóg. Jak mówi inicjator wystawy, samochody z lat 1952-1989 są jego ogromną pasją, a „mały fiat” to samochód jego dzieciństwa. – Chciałem, żeby mieszkańcy przypomnieli sobie swoje młode lata, żeby powspominali, jakimi autami jeździli – wyjaśnia Jakub Dudek.

W trakcie wystawy zorganizowano kilka konkursów. Nagrody zwycięzcom wręczył burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Marian Janicki.

Nagrodzeni uczestnicy zlotu:

Najstarszy klasyk wystawy:
Volkswagen „Garbus” z 1958 roku

Najładniejszy klasyk wystawy:
I. miejsce – Wartburg 311 z 1961 roku
II. miejsce – FSD Nysa 522 z 1990 roku

Najładniejszy klasyk wystawy:
I. miejsce – Fiat 126p (zbudowany w stylu hawajskim) z 1982 roku
II. miejsce – Fiat 126p (ostatnia seria) z 1997 roku

Dni Odolanowa wiążą się z dużą liczbą gości, więc zorganizowanie wystawy zabytkowych samochodów właśnie w trakcie święta miasta zwiększyło zainteresowanie, tworząc szansę, że więcej osób odwiedzi wystawę w przyszłości. Za rok kolejna edycja, jednak już nie podczas Dni Odolanowa, a w ramach festynu rodzinnego z okazji dnia dziecka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick