DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Wylał się ogromny hejt na naszą rodzinę". Kierowniczka schroniska w Niedźwiedziu o trudnej decyzji

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Niedźwiedziu zostanie zamknięte z końcem 2023 roku. Taką informację przekazała w mediach społecznościowych Katarzyna Cichosz, kierowniczka przytuliska. Powodem jest fakt, że nie uda się spełnić wymogów nałożonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ale również donosy i hejt, jaki spadł w ostatnich tygodniach dla zarządzających schroniskiem.

W czwartek wieczorem na fanpage’u schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Niedźwiedziu pojawił się wpis, który zszokował wiele osób: „Nasze Schronisko dla bezdomnych zwierząt AZYL ZOO 31.12. 2023 kończy działalność. Jest to dla nas i dla Gminy bardzo ciężka decyzja, ale biorąc pod lupę nowe przepisy weterynaryjne ta decyzja inna być nie może”. 

I właśnie jednym z powodów są wymogi, który nie jest w stanie spełnić schronisko w określonym terminie. – My nie mamy czasu żeby do końca 2024 roku dostosować schronisko do tych wszystkich zasad. Ono nie spełnia norm w niektórych paragrafach i jest to do zrobienia, ale my nie mamy na to czasu. Były podjęte kroki i włodarze mieli przeznaczoną pulę pieniędzy na to, by częściowo to schronisko powoli zacząć dostosowywać. Z racji tego, że powstał hejt na nasze schronisko i kilka nieprzychylnych nam osób zaczęło bardzo mocno angażować w to różne fundacje i stowarzyszenia to my do końca roku nie będziemy mieć na to wszystko czasu – powiedziała w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją Katarzyna Cichoń, kierowniczka schronisko.

CZYTAJ NA TEMAT: 

Kolejnym powodem takiej decyzji jest niestety hejt, który wylał się na Katarzynę Cichoń i jej rodzinę. – Ilość hejtu, niezasadnych doniesień również do instytucji państwowych na nasze schronisko spowodowała, że osoby zarządzające powiedziały „dość” i planują zaprzestanie działalności – dodał Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów, pod które podlega schronisko w Niedźwiedziu.

Włodarz podkreślił, że była chęć współpracy ze schroniskiem i wszystkie gminy bardzo chwaliły sobie to miejsce. Gdy schronisko zostanie zamknięte – każda gmina będzie decydowała sama na podstawie zapytania ofertowego lub rozeznania terenu i zainteresowania innych schronisk. – To nie jest tak, że wszystkie schroniska czekają z otwartymi rękami na gminy z innego terenu – podsumował Jędrowiak.

Katarzyna Cichosz nie widzi innego rozwiązania, niż zamknięcie schroniska. – Jeżeli osobom, które pisały te donosy i zarzuty, zależy na dobru zwierząt to na pewno ta sytuacja, która teraz ma miejsce i doprowadziła osoby zarządzające do skraju wytrzymałości, na pewno na dobro zwierząt nie wpłynie – zakończył burmistrz.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Niedźwiedziu prowadzone jest od 15 lat i obecnie przebywa tam blisko 60 czworonogów. W mediach społecznościowych kierownictwo zwraca się z prośbą o aktywność na stronie i udostępnianie zdjęć psów do adopcji. Wielu z nas chciałoby szczęśliwego zakończenia i aby jak najwięcej czworonogów przed końcem tego roku znalazły nowy, kochający dom.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz