Wyjechała z Ostrowa, a płonąca zatrzymała się w Kluczborku. Pijany maszynista straci pracę [WIDEO] [ZDJĘCIA]

0
Fot. Kluczbork112.pl
Poważne kłopoty może mieć maszynista, który będąc pod wpływem alkoholu, prowadził skład towarowy do Kluczborka. 58-latek kierujący składem rozpoczął pracę w Ostrowie Wielkopolskim. Gdyby tego było mało, w trakcie jazdy w lokomotywie wybuchł pożar, a ogień dość szybko zaczął się rozprzestrzeniać.

Kiedy skład wjechał na jeden z peronów w Kluczborku, maszynista zatrzymał go zgłosił pożar. Na miejsce wezwano straż pożarną, która przystąpiła do gaszenia ognia. Po zakończeniu ich działań, policjanci próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia. – Funkcjonariusze rozmawiając z maszynistą wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec śląska został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

>> Mama piłkarza OKS-u walczy z nowotworem. Klub organizuje turniej charytatywny <<

58-letniemu maszyniście zatrzymano prawo jazdy oraz uprawnienia do prowadzenia pociągów. Teraz sprawą zajmie się sąd. Za popełniony czyn grozi mu do dwóch lat więzienia.

Konsekwencje wyciągnie także pracodawca. Jak ustalił portal wlkp24.info, zostanie on zwolniony dyscyplinarnie.

Zdjęcia i wideo: Kluczbork112.pl

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick