„Wyciska” więcej niż sama waży. Sukcesy policjantki z Krotoszyna

1
W tej drobnej blondynce drzemie niesamowita moc. Największym sukcesem sierżant Agnieszki Zimmermann jest brązowy medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, zdobyty jako pierwszy w kategorii seniorek. Na co dzień, jako policjantka, pilnuje porządku na drogach powiatu krotoszyńskiego.

Sierżant Agnieszka Zimmerman w krotoszyńskiej policji pracuje od dwóch lat. Koledzy z pracy długo nie wiedzieli o jej sportowej pasji. Przed rozpoczęciem przygody z ciężarami policjanta interesowała się innymi dyscyplinami sportu. – Grałam w siatkówkę, biegałam, ale jakoś to była forma bardziej rekreacyjna, niż hobbistyczna – mówi policjantka. Cztery lata temu jej ówczesny chłopak (a obecnie mąż) zaraził ją pasją do ciężarów.

Siódme poty wylane na treningach zaowocowały pierwszymi sukcesami. Jak podkreśla Agnieszka, w tej dyscyplinie ciągle podnosi się nie tylko ciężary, ale też poprzeczkę… własnych możliwości, oczywiście. – Są takie momenty, kiedy dochodzimy do pewnego ciężaru i dalej nie idzie, mój mąż mówi, że czasami trzeba zrobić dwa kroki w tył, żeby zrobić jeden do przodu – dodaje sierżant Zimmermann.

Pierwszy juniorski medal Agnieszka zdobyła w 2016 roku, ale najważniejsze osiągnięcie to brązowy medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, bo zdobyty jako pierwszy w kategorii seniorek. Siła fizyczna policjantce bardziej przydaje się w życiu codziennym, niż podczas służby, może dlatego, że pracuje w Zespole Ruchu Drogowego, choć tam krzepa też czasem się przydaje.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick