DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Wyciska" więcej niż sama waży. Sukcesy policjantki z Krotoszyna

Sierżant Agnieszka Zimmerman w krotoszyńskiej policji pracuje od dwóch lat. Koledzy z pracy długo nie wiedzieli o jej sportowej pasji. Przed rozpoczęciem przygody z ciężarami policjanta interesowała się innymi dyscyplinami sportu. – Grałam w siatkówkę, biegałam, ale jakoś to była forma bardziej rekreacyjna, niż hobbistyczna – mówi policjantka. Cztery lata temu jej ówczesny chłopak (a obecnie mąż) zaraził ją pasją do ciężarów.

Siódme poty wylane na treningach zaowocowały pierwszymi sukcesami. Jak podkreśla Agnieszka, w tej dyscyplinie ciągle podnosi się nie tylko ciężary, ale też poprzeczkę… własnych możliwości, oczywiście. – Są takie momenty, kiedy dochodzimy do pewnego ciężaru i dalej nie idzie, mój mąż mówi, że czasami trzeba zrobić dwa kroki w tył, żeby zrobić jeden do przodu – dodaje sierżant Zimmermann.

Pierwszy juniorski medal Agnieszka zdobyła w 2016 roku, ale najważniejsze osiągnięcie to brązowy medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, bo zdobyty jako pierwszy w kategorii seniorek. Siła fizyczna policjantce bardziej przydaje się w życiu codziennym, niż podczas służby, może dlatego, że pracuje w Zespole Ruchu Drogowego, choć tam krzepa też czasem się przydaje.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • K
    Kierowca

    niedziela, 11 sierpnia, 2019

    W jakich rejonach Krotoszyna można liczyć na zatrzymanie przez Panią policjantkę?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz