Wyciek substancji chemicznej pod Kaliszem. 8 zastępów w akcji

0
Osiem zastępów straży pożarnej pracuje w Korzeniewie (pow. kaliski) na terenie jednej z firm, gdzie doszło do wycieku substancji chemicznej z 1000-litrowego zbiornika.

Około 1/5 substancji chemicznej znajdującej się w 1000-litrowym zbiorniku wyciekła na trawę i beton na terenie jednej z firm w Korzeniewie (gm. Mycielin, pow. kaliski). Na miejsce wezwano 8 zastępów straży pożarnej. – Trwa przepompowywanie substancji z uszkodzonego zbiornika do zastępczego oraz neutralizacja wapnem tego, co wyciekło. Na miejscu pracuje m.in. jednostka ratownictwa chemicznego z Ostrowa Wielkopolskiego – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

W momencie rozszczelnienia zbiornika w budynku znajdowało się 5 osób. Wszyscy zostali przebadani. Nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest już opanowana, ale akcja cały czas trwa.

Piątek jest bardzo intensywnym dniem dla służb w Południowej Wielkopolsce. Najpierw przez kilka godzin trwała akcja w Lenartowicach, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku, następnie sześć osób zostało rannych w zderzeniu busa z tir-em na DK11 w Szczurach (pow. ostrowski), a wieczorem strażacy z Kalisza musieli interweniować właśnie w Konarzewie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick