Wyburzą stary obiekt, żeby zbudować nowoczesną pływalnię

0
Tutaj ma powstać kaliski basen / fot. Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza
Półtora roku ma potrwać budowa basenu w Kaliszu. Obiekt ma powstać na Dobrzecu i składać się z dwóch niecek: dużej - podzielonej na osiem torów oraz małej - służącej m.in. do nauki pływania. Szacowany koszt budowy wyliczono na ok. 16 mln zł.

Wkrótce w Kaliszu ma powstać nowoczesna pływalnia. Przedstawiciele miasta zaznaczają, że na tego typu obiekt czekają mieszkańcy. Obiekt ma mieć dwie niecki, a główna ma być wyposażona w osiem torów o długości 25 metrów każdy. Mniejsza niecka ma być wykorzystywana do nauki pływania, zajęć rekreacyjnych, a także aqua aerobiku. Nowoczesna pływalnia ma stanąć przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego na osiedlu Dobrzec. W tym miejscu stoi teraz inny obiekt, który władze miasta planują wyburzyć.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko Patrycja. Łukasz też pojedzie na igrzyska w Tokio!

Budową basenu ma się zająć Aquapark Kalisz. To spółka miejska, która w przyszłości będzie miała za zadanie zarządzać tym obiektem. – Finalizowane są prace przygotowawcze, niebawem ogłoszony zostanie przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” – zapowiada Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. – Funkcje rekreacyjne spełnia doskonale Kaliski Park Wodny, natomiast na osiedlu Dobrzec powstanie profesjonalna, nowoczesna, pływalnia sportowa. W Kaliszu działa dużo klubów pływackich, mamy osiągnięcia w tej dziedzinie. W nowym obiekcie, zgodnym ze standardami federacji pływackiej, będzie można organizować zawody o zasięgu ogólnopolskim – dodaje.

Jak podkreślają przedstawiciele miasta, którzy o pomyśle budowy basenu poinformowali podczas konferencji prasowej, obiekt ma spełniać standardy Światowej Federacji Pływackiej. – Chcemy, aby pływalnia była nowoczesna, spełniała obowiązujące wymagania, ale też była tania w użytkowaniu – wyjaśnia Michał Jackowski, prezes zarządu spółki Aquapark Kalisz Sp. z o.o., która będzie zarządzała obiektem.

CZYTAJ TEŻ: Tak będzie wyglądał ostrowski aquapark [WIZUALIZACJA]

Władze Kalisza zakładają, że budowa basenu na Dobrzecu potrwa 1,5 roku. Działkę, na której ma stanąć obiekt, planuje przejąć miejska spółka. Jeszcze nie ogłoszono przetargu na wyłonienie wykonawcy. Koszt budowy oszacowano na ok. 16 mln zł. Pieniądze mają pochodzić z kredytu zaciągniętego przez spółkę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick