Wyborcze obietnice dróg, czyli ostatnia prosta w kampanii. Zjednoczona Prawica przedstawia kandydata

4
Było o budowie drogi S11, o obwodnicy Kalisza, a także pochwały dla burmistrza Krotoszyna - Franciszka Marszałka. Zjednoczona Prawica, czyli Solidarna Polska oraz Polska Razem przy wsparciu Prawa i Sprawiedliwości zorganizowała konferencję prasową, by przedstawić plany powyborcze w regionie. Temat? "Budowa dróg to rozwój i bezpieczeństwo".

Na konferencji obecny był poseł Tomasz Ławniczak z Prawa i Sprawiedliwości i radna sejmiku wojewódzkiego Marlena Maląg. Zaprezentowano także kandydaturę na posła Romualda Michniewicza.

Choć to Romuald Michniewicz miał zaprezentować swoją sylwetkę, spotkanie niewątpliwie zdominował poseł Ławniczak. – Drogą krajową, którą jesteśmy bardzo zainteresowani to droga krajowa nr 25 na trasie Ostrów-Kalisz-Konin, nad którą już w 2016 roku rozpoczęto prace przygotowań projektowych. W związku z tym całość dokumentacji zostanie ukończona do 2021 roku, a w 2024 oddana do inwestycji – mówił poseł Ławniczak.

Zaskoczeniem była pochwała Tomasza Ławniczaka skierowana do Franciszka Marszałka, burmistrza Krotoszyna. Nie od dziś wiadomo, że Marszałek to polityczny rywal Prawa i Sprawiedliwości, a jego znajomość z senatorem Łukaszem Mikołajczykiem nie należy do łatwych.

CZYTAJ: Senator PiS-u nazywa burmistrza hipokrytą. Włodarz odpowiada

Poseł Ławniczak pochwalił jednak Franciszka Marszałka za doprowadzenie budowy obwodnicy Krotoszyna do końca. Wytknął jednak, że ostrowskie władze samorządowe Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gminy Ostrów Wielkopolski oraz gminy Raszków nie robią wiele, by rozpocząć prace nad przygotowaniami do budowy zachodniej obwodnicy Ostrowa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Ale dlaczego Ostrów czy Kalisz ma przygotowywać dokumentację, jeśli ta droga (DK25) nie należy do ich kompetencji? Poza tym nawet ta droga do rozbudowy nie jest w granicach administracyjnych Ostrowa.

  2. Zostań sobie burmistrzem Krotoszyna czy Koźmina a nie się pchasz do Wawy Lawniczaku. NO I ta wiecznie przytakująca Malągowa czyz to nei ona była wiceprezydentem Ostrowa na której suchej nitki nie pozostawił Ławniczak? Hehe brzmiało to mniej wiecej tak: m. in. Pani zawinila że nie ma dokumentacji technicznej a ona tak tak to moja wina. Żal

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick