Wybieg dla psów otwarty

10
Fot. UMiG Pleszew
W Pleszewie oddano do użytku wybieg dla psów. Ogrodzony teren wyznaczono na Osiedlu Piastowskim przy ul. Warneńczyka ma służyć czworonogom jako miejsce do wybiegania się i wytresowania ich przez właścicieli. Na podobny obiekt ciągle czekają mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.

W coraz większej liczbie gmin i miast mieszkańcy zwracają uwagę, że brakuje miejsc, w których można by wyprowadzić psa na spacer. Nowe inwestycje, wykupywanie gruntów i rozrastające się miejscowości powodują, że dużych obszarowo terenów zielonych jest coraz mniej.

CZYTAJ TEŻ: Pleszew. Od wtorku rusza składanie wniosków o preferencyjny zakup węgla

Na Osiedlu Piastowskim w Pleszewie (przy ul. Warneńczyka) powstał wybieg dla psów. Ogrodzony teren wyposażony w elementy przypominające te z placu zabaw, ma być miejscem rekreacji dla czworonogów. Podzielono je na dwie strefy: wybiegową i taką przeznaczoną do tresury wyposażoną w urządzenia treningowe.

– Zorganizowaliśmy spotkanie z miłośnikami psów i społecznikami, aby sami określili, jakie są potrzeby. Wspólnie udało się wypracować kompromis i stworzyć bezpieczne miejsce dla psów – mówi Marta Chrzanowska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska.

Budowa dobiegła końca, regulamin został uchwalony, więc tę przestrzeń można było już oddać mieszkańcom oraz ich pupilom. Jednym z punktów, który należy przestrzegać, jest zachowanie czystości na terenie wybiegu. Mają w tym pomóc psie pakiety gotowe do odbioru na miejscu.

CZYTAJ TEŻ: Psi Park wielkości trzech boisk do koszykówki coraz bliżej. Podpisano umowę

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Nie ma na co publicznej forsy wydawać tylko na głupie wybiegi ? Nie ma ważniejszych potrzeb w mieście-więcej koszy na śmieci, bo bród, smród wszędzie.

  2. Po co te dziwne przeszkody? Psom wystarczy duża, ogrodzona przestrzeń aby mogły się bezpiecznie wybiegać i bawić z innymi psami. Dla właścicieli kilka ławek, a w wersji De Lux mogłyby być poidełka, szczególnie przydatne latem

  3. Pies nie potrzebuje specjalnego placu zabaw… Pies może się równie dobrze wyhasac na zwykłym chodniku… pod warunkiem,że Pan posprząta po swoim pupilu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick