„Wszystko wróciło do normy” – uczniowie w Biskupicach Ołobocznych wznowili lekcje

0
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych była zamknięta przed dwa dni. Wszystko było związane z 14-letnim uczniem tamtejszej placówki, który trafił na Oddział Zakaźny w Poznaniu i podejrzewano u niego prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem. Wyniki badań dały wynik ujemny, a dziś szkoła funkcjonowała już normalnie.

14-latek trafił na ostrowski SOR w środę późnym wieczorem. Jego objawy wskazywały na możliwość zakażenia koronawirusem. Chłopiec został przetransportowany karetką do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu.

Z informacji, jakie podał ostrowski Sanepid, 14-latek nie przebywał za granicą, ale uczestniczył w imprezie masowej, gdzie byli także obcokrajowcy. To było główną przesłanką do tego, by przewieźć pacjenta do Szpitala Zakaźnego.

CZYTAJ: Dziecko z podejrzeniem koronawirusa? Szkoła w Biskupicach Ołobocznych zamknięta

Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce wraz z dyrekcją szkoły podjęli decyzję o zamknięciu placówki na czwartek i piątek (5-6 marca). – Decyzja miała charakter prewencyjny – poinformował wtedy Jerzy Łukasz Walczak.

Dziś szkoła działa już normalnie, a uczniowie mogli wrócić na lekcje. – Wszystko w tym wypadku skończyło się dobrze, szczęśliwie dla nas wszystkich. Wszystko odbywa się już normalnym trybem, szkoła pracuje – poinformował w poniedziałek burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick