Dziecko z podejrzeniem koronawirusa? Szkoła w Biskupicach Ołobocznych zamknięta

0
Fot. facebook.com/JerzyLukaszWalczak
W środę późnym wieczorem pojawiła się informacja, że kilkunastoletnie dziecko zostało przetransportowane na jeden z oddziałów zakaźnych na terenie Wielkopolski. Informację, że taka sytuacja miała miejsce, potwierdza ostrowski szpital. Jak ustalił portal wlkp24.info, Szkoła Podstawowa w Biskupicach Ołobocznych jest dzisiaj zamknięta.

Szkoła Podstawowa w Biskupicach Ołobocznych wydała oświadczenie na swoim fanpage’u. Czytamy w nim: „Informujemy, że wczoraj w godzinach wieczornych uczeń naszej szkoły z podejrzeniem choroby zakaźnej został przewieziony do szpitala w Poznaniu. W związku z zaistniałą sytuacją dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym podjęła decyzję o zawieszeniu zajęć w dniach 5 i 6 marca 2020. Szkoła będzie zamknięta”.

ZOBACZ TEŻ: Wojskową ciężarówką dostarczyli maseczki i kombinezony. „W hurtowniach jest obłęd”

Informacja na ten temat pojawiła się także na fanpage’u Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzego Łukasza Walczaka: „4 marca 2020 roku w godzinach wieczornych uczeń Szkoły Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych z podejrzeniem choroby zakaźnej został przewieziony do szpitala w Poznaniu. Chłopiec jest diagnozowany. W związku z zaistniałą sytuacją dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym postanowiła zawiesić zajęcia w szkole do końca tego tygodnia”.

Jak powiedział jeden z naszych informatorów, chłopiec miał trafić do ostrowskiego szpitala. Wcześniej przebywał na koloniach na terenie kraju, a nie poza granicami Polski. W poniedziałek miał się źle poczuć. Z informacji, które do nas dotarły wynika, że ok. godz. 22.00 w budynku szkoły w Biskupicach Ołobocznych spotkali się m.in. starosta ostrowski, burmistrz Nowych Skalmierzyc i dyrekcji szkoły. Wtedy miała zapaść decyzja o zamknięciu placówki na dwa dni oraz przeprowadzeniu dezynfekcji całego budynku.

CZYTAJ: Puchar Davisa w Kaliszu bez publiczności. Decyzja podyktowana koronawirusem

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal wlkp24.info wynika, że rodzina na razie nie została objęta kwarantanną. Do szkoły w ostatnim czasie z powodu zwiększonej zachorowalności na. grypę nie uczęszczało około 30 proc. dzieci.

Więcej informacji m.in. na ten temat media mają poznać podczas konferencji prasowej, która o godz. 9.15 rozpocznie się w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim. Transmisja na żywo w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick