DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Wszyscy na basen! [WIDEO]

Basen Miejski „Olimpijska” właśnie rozpoczął ósmy sezon letni. To jedna z ulubionych atrakcji ostrowian, bo tylko w ubiegłym roku odnotowano ponad 60 tysięcy wejść na obiekt.

21 czerwca, w dzień rozpoczęcia wakacji szkolnych, otwarte zostały bramy Basenu Miejskiego „Olimpijska”. – Zastanawialiśmy się nad datą otwarcia, bo każdego roku jest ona zmienna. Niektórzy już sugerowali, by otworzyć basen może pierwszego, może ósmego czerwca… Zdecydowaliśmy  jednak poczekać na stabilną pogodę i właśnie dzisiaj, w „oczko”, czyli 21 czerwca zaczynamy sezon w pełni przygotowani – mówi kierownik obiektu Jacek Cierniewski. Otwarcie nowego sezonu poprzedziły tygodnie przygotowań, serwisu i wymiany urządzeń, czy też badanie wody.

Na ostrowskim basenie pojawiło się nieco więcej miejsc zacienionych dzięki specjalnym parasolom – „żaglom”, są też dodatkowe punkty gastronomiczne, czyli budka z lodami przed wejściem, a na dniach pojawi się też truck z napojami. Kierownictwo basenu zapewnia, że od lipca będzie miało miejsce barwienie wody, a także Nocne Pływanie minimum dwukrotnie w ciągu miesiąca, a także pływanie z rafą koralową. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się w mediach społecznościowych „Olimpijskiej”.

Co ważne, ceny biletów nie zostały zmienione. Wejściówki obowiązują nie na godziny, a na cały dzień. Bilet ulgowy to od poniedziałku do piątku cena od 14 do 16 zł, wejście normalne kosztuje 20 złotych. Po godzinie 16:00 ceny nieco spadają, z kolei cennik na weekend jest o kilka złotych wyższy. Do końca czerwca „Olimpijska” będzie otwarta od 10:00 do 19:00, natomiast od lipca godziny otwarcia basenu zdecydowanie się wydłużą, bo w weekend basen otwarty ma być nawet do 22:00 lub dłużej (np. w czasie Nocnego Pływania).

Jak się bawili miłośnicy kąpieli pierwszego dnia nowego sezonu? Zobaczcie wideo!

 

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • P
  Parówa

  sobota, 22 czerwca, 2024

  Ale będzie dużo białych grubasów w najbliższych dniach!

  Odpowiedz
 • P
  Patriota

  niedziela, 23 czerwca, 2024

  Się ciesz, że białych.
  Zobacz jak Tusk nas już ubogaca kulturowo.

  Odpowiedz
 • W
  Wiki

  niedziela, 23 czerwca, 2024

  Parówy.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz