Wracamy do tematu. 700 pojemników z substancją chemiczną na posesji. Trwa oczekiwanie na wyniki badań

0
Fot. Ewa Serafiniak/krotoszynska.pl
700 pojemników z substancją chemiczną o pojemności 1000 litrów, 200, oraz mniejszych znaleziono w środę na terenie jednej z posesji w Rozdrażewie (pow. krotoszyński). O sprawie pisaliśmy już wczoraj, ale wracamy do tematu, by podać więcej szczegółów.

Krotoszyńska policja pod nadzorem prokuratora bada sprawę związaną z pojemnikami, w których znajdowała się substancja chemiczna na jednej z posesji w Rozdrażewie (pow. krotoszyński). Sprawą zajął się Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Poznaniu. To właśnie praca policjantów doprowadziła do znalezienia miejsca, w którym są przechowywane niezidentyfikowane substancje.

>> Obserwuj nas na Twitterze <<

W środę na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej m.in. specjalistyczna grupa chemiczna z Ostrowa Wielkopolskiego. – Nadal trwa liczenie, ile dokładnie substancji znajduje się na terenie posesji. Wiadomo już, że są one w około 700 pojemnikach. Są to zbiorniki plastikowe oraz beczki o pojemności 1000 oraz 200 litrów, a także mniejsze. Pobrano próbki do badań. Czekamy na wyniki – mówi portalowi wlkp24.info asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

To właśnie mundurowi z tego miasta pod okiem prokuratory prowadzą postępowanie w tej sprawie. – Nadal jest wyjaśniana kwestia tego, czy chemikalia mogły być przechowywane w tym miejscu. Sprawdzamy także, czy właściciel posesji miał zgodę na gromadzenie tego typu substancji oraz czy stwarzały one zagrożenie dla środowiska, życia i zdrowia osób przebywających w pobliżu – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick