Chemikalia na posesji. “Kryminalni” z Poznania i strażacy z Ostrowa w Rozdrażewie [AKTUALIZACJE]

2
Fot. Ewa Serafiniak/krotoszynska.pl
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Poznania, funkcjonariusze z Krotoszyna oraz strażacy w tym m.in. specjalna grupa chemiczna z Ostrowa Wielkopolskiego biorą udział w akcji w Rozdrażewie (pow. krotoszyński). Jak ustalił portal wlkp24.info na terenie jednej z posesji znaleziono niezidentyfikowaną substancję chemiczną.

Na terenie jednej z firm przy ul. Koźmińskiej w Rozdrażewie znaleziono niezidentyfikowaną substancję chemiczną. Wykryli ją funkcjonariusze z poznańskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Policjanci są już na miejscu podobnie jak mundurowi z Krotoszyna. – Wspomagamy działania policji z komendy wojewódzkiej, która posiada informacje o tym, że na terenie jednej z firm magazynowana jest substancja nieznanego pochodzenia. Trwa ustalanie, co to za substancja i jak tam trafiła oraz czy właściciel ma prawo, by ją magazynować – wyjaśnia portalowi wlkp24.info asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

>> Polub nasz fanpage! <<

Na miejsce zostali wezwani także strażacy m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego. – Wysłaliśmy tam trzy zastępy straży pożarnej w tym specjalistyczną jednostkę chemiczną – mówi portalowi wlkp24.info dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu pracują specjaliści z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz technik kryminalistyki, którzy ustalają, co to za substancja. Trwa także liczenie, ile substancji znajduje się na terenie zakładu.

ZOBACZ TEŻ: Okropny smród zaalarmował sąsiadów. Substancje chemiczne na posesji?

AKTUALIZACJA – 15.55
Na miejscu nadal pracują policjanci. Jak udało nam się ustalić, sztab kryzysowy złożony z przedstawicieli gminy Rozdrażew i powiatu krotoszyńskiego debatuje na temat znaleziska. Substancje znajdują się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Wstępne oględziny całego terenu prawdopodobnie zakończą się wieczorem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick