WOŚP dla strażaków

0
264 urządzenia i elementy wyposażenia, za łączną sumę 1,5 mln złotych, zostały przekazane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w darze dla 178 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Specjalistyczny sprzęt, taki jak agregaty prądotwórcze, motopompy szlamowe czy pilarki spalinowe, został przekazany jednostkom, które uczestniczyły w akcjach ratowania życia i mienia oraz usuwania zniszczeń na terenach dotkniętych przez sierpniowe nawałnice. Do jednostek w całej Polsce trafił sprzęt ratowniczy – zestawy ratownicze PSP R1, fantomy, deski ortopedyczne czy defibrylatory.

Środki przekazane na zakup sprzętu dla OSP pochodziły z darowizn przekazanych na działalność statutową Orkiestry. Zakup sprzętu dla strażaków ochotników nie był więc częścią ostatniego, 25. Finału WOŚP.

Jarocińskie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych biorące udział w usuwaniu skutków sierpniowych nawałnic znalazły się wśród jednostek obdarowanych przez Wielką Orkiesrtę Świątecznej Pomocy specjalistycznym sprzętem ratowniczym. Łącznie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obdarowała 178 jednostek z całego kraju, które zostały wskazane przez 13 centrów zarządzania kryzysowego koordynujących akcje ratownicze podczas sierpniowych nawałnic. Pomoc przekazana była także dla jednostek, które wcześniej zwracały się do Fundacji z prośbą o zakup sprzętu medycznego. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 6 października na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Przekazania sprzętu dokonał  Jerzy Owsiak – prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki akcji WOŚP strażacy Gminy Jarocin wzbogacili się o nowy sprzęt pożarniczy o wartości około 70 tys. złotych. Strażacy otrzymali pilarki spalinowe, motopompy i agregaty prądotwórcze.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick