DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

WOŚP 2019. Krotoszyn już zaczął! Mistrzyni olimpijska i znany prezenter na basenie

Rekord pływania w Krotoszynie w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to inicjatywa, która po raz pierwszy zrealizowana została w ubiegłym roku. – Przepłynęliśmy łącznie ponad 500 km w 24 godziny. Pływali mali, młodzież, ale i dorośli. Jeden z panów w wodzie pływał od soboty godziny 23:00 do 7:00 rano w niedzielę – podsumowuje pomysłodawca Jacek Mielcarek z UKS Delfin w Krotoszynie. Tak było w ubiegłym roku, ale teraz może być już tylko lepiej.

Dlaczego? Goście specjalni, których zaproszono do Krotoszyna mieli przyciągnąć jak największą uwagę i można śmiało stwierdzić, że się udało. Na trening z Otylią Jędrzejczak stawiło się około 60 dzieci, które na codzień uczą się pływać na pływalni „Delfin”. Motywowała ich przez godzinę kilkakrotna mistrzyni olimpijska, pokazując różne techniki pływania czy przekonując, że idą dobrą ścieżką. – Pływanie to najpiękniejsza dyscyplina sportu, jaką mogliście wybrać. Dlaczego? Bo otaczają was cztery ściany i dno i nic się nie zmienia. Możecie tworzyć w tej przestrzeni swoją przyszłość – powiedziała dziś znana sportsmenka.

W rodzinne strony powrócił dziś Oliwier Janiak pochodzący z Krotoszyna. Bardzo bliskie są mu idee związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jako ojciec trójki dzieci podkreśla, że wsparcie jakie płynie z fundacji Jurka Owsiaka do polskich szpitali, w szczególności na oddziały dziecięce, jest nieocenione. Dzisiaj wizytę w rodzinnym mieście połączył z obowiązkami służbowymi. Towarzyszyła mu ekipa telewizyjna i on także przygotował materiał z rekordu pływania dla jednej z ogólnopolskim stacji. Przyznał, że zna doskonale krotoszyński basen. – Ostatni raz pływałem tu w wakacje, przyjechałem ze swoimi dziećmi w odwiedziny do mojego rodzinnego domu i spędziliśmy tu popołudnie. Na przyjazd do Krotoszyna dzisiaj i wsparcie tej akcji zaprosił mnie mój kolega ze szkoły Jacek Mielcarek, z którym grałem w młodości w siatkówkę w klubie Astra Krotoszyn – wspominał przed kamerą Telewizji Proart.

Relację z wizyty mistrzyni w pływaniu i znanego prezentera obejrzycie jutro na antenie Telewizji Proart podczas transmisji na żywo 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Live” z Ostrowskiego Centrum Kultury rozpocznie się punktualnie o 14:00.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • C
  Celebryta

  niedziela, 13 stycznia, 2019

  Czy Olivier Janiak wie w jakim województwie się znajduje będąc w Krotoszynie, bo jak prowadził koncert z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, to mówił, że jest na Mazowszu. Czy Otylia będzie miała pogadankę dla młodzieży jak bezpiecznie jeździć samochodem szczególnie gdy jedzie się w korku i pod górę? No i czy w Krotoszynie na basenie jest lekarz?

  Odpowiedz
 • Q
  Qwer

  niedziela, 13 stycznia, 2019

  Otylia przyjechała dzięki wsparciu sponsorów czyli nie za darmo.

  Odpowiedz
 • I
  Internauta

  niedziela, 13 stycznia, 2019

  Ten komentarz jest tak żenujący że nie ma co odpowiadać….

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz