WOŚP 2019. Krotoszyn już zaczął! Mistrzyni olimpijska i znany prezenter na basenie

3
Mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak i znany prezenter telewizyjny Oliwier Janiak pojawili się dziś na basenie w Krotoszynie. Cel? Wsparcie oryginalnej inicjatywy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaką jest bicie rekordu w pływaniu. Dziś o 16:00 rozpoczęło się całodobowe pływanie, a specjalnym treningiem dla dzieci i młodzieży rozpoczęła je Otylia Jędrzejczak.

Rekord pływania w Krotoszynie w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to inicjatywa, która po raz pierwszy zrealizowana została w ubiegłym roku. – Przepłynęliśmy łącznie ponad 500 km w 24 godziny. Pływali mali, młodzież, ale i dorośli. Jeden z panów w wodzie pływał od soboty godziny 23:00 do 7:00 rano w niedzielę – podsumowuje pomysłodawca Jacek Mielcarek z UKS Delfin w Krotoszynie. Tak było w ubiegłym roku, ale teraz może być już tylko lepiej.

Dlaczego? Goście specjalni, których zaproszono do Krotoszyna mieli przyciągnąć jak największą uwagę i można śmiało stwierdzić, że się udało. Na trening z Otylią Jędrzejczak stawiło się około 60 dzieci, które na codzień uczą się pływać na pływalni „Delfin”. Motywowała ich przez godzinę kilkakrotna mistrzyni olimpijska, pokazując różne techniki pływania czy przekonując, że idą dobrą ścieżką. – Pływanie to najpiękniejsza dyscyplina sportu, jaką mogliście wybrać. Dlaczego? Bo otaczają was cztery ściany i dno i nic się nie zmienia. Możecie tworzyć w tej przestrzeni swoją przyszłość – powiedziała dziś znana sportsmenka.

W rodzinne strony powrócił dziś Oliwier Janiak pochodzący z Krotoszyna. Bardzo bliskie są mu idee związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jako ojciec trójki dzieci podkreśla, że wsparcie jakie płynie z fundacji Jurka Owsiaka do polskich szpitali, w szczególności na oddziały dziecięce, jest nieocenione. Dzisiaj wizytę w rodzinnym mieście połączył z obowiązkami służbowymi. Towarzyszyła mu ekipa telewizyjna i on także przygotował materiał z rekordu pływania dla jednej z ogólnopolskim stacji. Przyznał, że zna doskonale krotoszyński basen. – Ostatni raz pływałem tu w wakacje, przyjechałem ze swoimi dziećmi w odwiedziny do mojego rodzinnego domu i spędziliśmy tu popołudnie. Na przyjazd do Krotoszyna dzisiaj i wsparcie tej akcji zaprosił mnie mój kolega ze szkoły Jacek Mielcarek, z którym grałem w młodości w siatkówkę w klubie Astra Krotoszyn – wspominał przed kamerą Telewizji Proart.

Relację z wizyty mistrzyni w pływaniu i znanego prezentera obejrzycie jutro na antenie Telewizji Proart podczas transmisji na żywo 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Live” z Ostrowskiego Centrum Kultury rozpocznie się punktualnie o 14:00.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Czy Olivier Janiak wie w jakim województwie się znajduje będąc w Krotoszynie, bo jak prowadził koncert z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, to mówił, że jest na Mazowszu. Czy Otylia będzie miała pogadankę dla młodzieży jak bezpiecznie jeździć samochodem szczególnie gdy jedzie się w korku i pod górę? No i czy w Krotoszynie na basenie jest lekarz?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick