DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Wolność na dwóch kołach. Sezon motocyklowy otwarty [ZDJĘCIA]

Prawie 800 motocykli zjechało dziś do Lewkowa, by oficjalnie otworzyć sezon. Organizatorzy mieli szczęście, piękna pogoda przyciągnęła nie tylko ostrowian, ale i motocyklistów z całego regionu.

Dziś podostrowski Lewków stał się motocyklowym centrum regionu. Tegoroczne otwarcie sezonu odbyło się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego, do którego zjechało 750, jeśli nawet nie tysiąc maszyn. Trudno było to policzyć, bo motocykle stały wszędzie: pod pałacem, na dojeździe, za murami zespołu pałacowo-parkowego i na lokalnych drogach prowadzących do pałacu. Oficjalna inauguracja  odbyła się o 13, ale wielbiciele dwóch kółek zjeżdżali już wcześniej, zwłaszcza że można było nie tylko poczuć piknikową atmosferę, ale też oddać krew w ramach akcji Motokropla. Finalnie krew lub osocze oddało dziś 40 osób. O 14:00 odbyła się Msza Święta w intencji motocyklistów w kościele pw. św. Wojciecha w Lewkowie. W międzyczasie motocykliści mieli czas na to, by porozmawiać o swojej pasji, pooglądać maszyny kolegów i zdecydowanie mniej licznych koleżanek i pochwalić się swoimi motocyklami. – To jest ogólne otwarcie, adresowane do wszystkich, którzy jeżdżą motocyklem, bez względu na to, czy jest to motocykl turystyczny, czy ścigacz, czy jeszcze inny. Wszyscy dziś się tu spotykamy i wszyscy na drodze pozdrawiamy się gestem LwG, czyli lewa ręka w górę – mówił jeden z organizatorów inauguracji, Mariusz Pawlak z grupy Moto Eventy. Z kolei uczestnicy dzisiejszej imprezy, zapytani o to, na czym polega fenomen jazdy na motocyklu, odpowiadali niezmiennie: WOLNOŚĆ!

Po nabożeństwie kolumna maszyn w efektownym przejeździe wyruszyła w stronę Rynku w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie odbył się Konkurs Elegancji o Puchar Prezydenta Miasta, by na tę towarzyską część spotkania wrócić do Lewkowa. 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz