Wojewoda z wizytą w Jarocinie. Zapowiedział dofinansowanie wielomilionowej inwestycji

1
Wojewoda Wielkopolski z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Jarocinie pod pomnikiem mjr. Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego / fot. WUW Poznań
Trzy lata ma potrwać remont drogi Żerków - Raszewy - Komorze. Wojewoda wielkopolski podpisał dokumenty potwierdzające przyznanie 11-milionowej dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To był jeden z punktów czwartkowej wizyty w Jarocinie szefa rządowych struktur w Wielkopolsce.

Wizyta wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego była zwiastunem potwierdzenia dotacji, która zostanie przekazana na remont drogi powiatowej Żerków – Raszewy – Komorze. W Jarocinie podpisał umowę w tej sprawie. Inwestycja dofinansowana kwotą 11 426 523 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ma poprawić bezpieczeństwo na terenie gminy Żerków. Dotychczasowa infrastruktura łącząca te miejscowości jest mocno wyeksploatowana i nie była remontowana od wielu lat.

Starostwo w Jarocinie przeznaczy na tę inwestycję niemal 5 mln zł. Gmina Żerków dołoży ponad 2,4 mln zł. Pozostałe 70 proc. kwoty będzie pochodzić właśnie z RFIL. Odcinek, który zostanie przebudowany, liczy ponad 9 km. – Powiat jarociński jest jednym z liderów. Od 2016 roku zrealizowano tutaj 14 inwestycji dofinansowanych ze środków zewnętrznych – podkreślił wojewoda Michał Zieliński. – To jedno z największych dofinansowań w historii. Są to inwestycje skierowane do ludzi. Ścieżki rowerowe to także bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a to jest dla nas największy priorytet – powiedziała Lidia Czechak, starosta jarociński.

Zakres prac remontowych drogi obejmują m.in.:

 • budowę nowej nawierzchni jezdni,
 • budowę chodników,
 • przebudowę przejść dla pieszych,
 • budowę dwukierunkowej drogi rowerowej w Przybysławiu,
 • przebudowę czterech przystanków autobusowych wyposażonych,
 • remont mostu na Lutyni.
Pamiątkowe zdjęcie po podpisaniu umowy na przekazanie rządowej dotacji na remont drogi Żerków – Raszewy – Komorze / fot. WUW Poznań

Użytkownicy tej drogi poczekają jednak na oddanie jej po remoncie do użytku. W 2021 roku ma zostać ogłoszony przetarg. Realizację inwestycji zaplanowano na trzy lata.

Wojewoda zapoznał się też z funkcjonowaniem powszechnego punktu szczepień, w dniu jego wizyty jarociński szpital otrzymał też respiratory dla pacjentów z COVID-19, które pochodzą z magazynów wojewody. Złożył też kwiaty pod pomnikiem przywódcy mjr. Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego – dowódcy pierwszej w Wielkopolsce Rady Żołnierskiej z 1918 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

 1. 1
  2

  Ciekawe jak tam ostrowska inwestycja poprzedniego wojewody i brylującej słowotokowej w RMF FM ministerki – czyli hala przy Kusocińskiego? Ile tam baniek poszło? Ktoś to rozlicza, sprawdza, czy wszyscy zapomnieli, bo mamy mistrzostwo (które mnie jako kibica ostrowskiego sportu bardzo cieszy, ale co to ma do publicznych pieniędzy)?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick