Wnuczku – nie zapomnij o tym święcie!

0

21 stycznia świętujemy Dzień babci, 22 stycznia swoje święto mają dziadkowie. Młodsi wnuczkowie wykonują własnoręczne kartki i laurki, ci trochę starsi udają się do sklepów i kwiaciarni po upominki. Wszyscy składają swoim dziadkom i babciom najlepsze życzenia, bo często są to bardzo ważne osoby w naszym życiu.

Pomysł "Kobiety i Życia" na święto dedykowane wszystkim babciom rozpowszechnił "Express Poznański" oraz "Express Wieczorny". Od tego czasu data na stałe wpisała się do kalendarza. W latach '80 pojawił się również Dzień Dziadka.

Dzień Babci obchodzony jest także w innych częściach świata:

W Bułgarii i w Brazylii także przypada na 21. stycznia, w Hiszpanii babcie świętują 26. lipca, w Rosji 15. października powstał Rosyjski Dzień Babci. Natomiast w Usa i w Kanadzie w jednym dniu obchodzi się święto zarówno babć jak i dziadków. Jest to, zatwierdzony przez Kongres i prezydenta, Narodowy Dzień Dziadków. W Wielkiej Brytanii w pierwszą niedzielę października świętowany jest National Grandparents Day, a we Francji święto babć i dziadków obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca.

 

fot. pixabay.com

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick