Wkrótce ruszy realizacja instalacji fotowoltaicznych, na panele solarne będzie trzeba poczekać. Dofinansowania na odnawialne źródła energii w Gminie Przygodzice

2
Mieszkańcy Gminy Przygodzice w końcu doczekają się instalacji paneli fotowoltaicznych, na dofinansowanie których składali wnioski w projekcie odnawialnych źródeł energii w 2017 roku. Ci, którzy chcą uzyskać 85% dopłatę na solary będą musieli jeszcze poczekać, aż w ich gospodarstwach domowych pojawią się ekipy wykonawcze.

Władze Gminy Przygodzice ogłosiły przetargi zarówno na wykonanie instalacji fotowoltaicznych jak i solarnych. realizacja projektów dotyczących fotowoltaiki ruszy prawdopodobnie w kwietniu. Przetarg dotyczący paneli solarnych został unieważniony        – Kwota, jaką wykonawca zaproponował w ofercie najkorzystniejszej przewyższa kwotę, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia, w związku z powyższym to postępowanie zostało unieważnione – mówi Lucyna Koczorowska, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Gminy Przygodzice. Gmina musi ogłosić kolejny przetarg, a inwestycje w tym zakresie będą realizowane w terminie późniejszym – do końca grudnia tego roku. – Urząd Marszałkowski wyraził zgodę na wydłużenie terminu realizacji tego projektu – dodaje Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.

Projekt z dofinansowaniem instalacji fotowoltaicznych będzie realizowany do końca września tego roku. – Jesteśmy obecnie na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej. Dokonane zostały audyty u wszystkich beneficjentów na terenie gminy. Oczekujemy na złożenie tej dokumentacji projektowej przez wykonawcę, po jej zaakceptowaniu wykonawca będzie przystępował do montażu instalacji – dodaje Lucyna Koczorowska.

Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 85 procent do instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Jedną z jego beneficjentek jest Iwona Król, sołtys wsi Ludwików. – Jest to bardzo duże dofinansowanie, ale patrząc w przyszłość  – w niedalekiej przyszłości zdecydowalibyśmy się na coś takiego ze względu na ochronę środowiska i to, że prąd idzie coraz bardziej w górę – mówi Iwona Król.

Projekt przewiduje montaż 323 instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Przygodzice.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Przecież w Ostrowie też głównie składali wnioski ludzie związani obecnie lub kiedyś z samorządem, ich rodziny,znajomi czy sami pracownicy urzędu 😉 Ludzi z tzw. przypadku było mniej niż przypuszczano. Bo każdy zdrowo myślący jak się dowiedział,że nie będzie montowany sprzęt z wyższej półki,tylko po przetargu gdzie najważniejsza cena ,to rezygnowali…bo by wygrał bubel chiński i co wtedy ;>

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick