Wielkopolski Rolnik Roku 2018. Czworo nagrodzonych z naszego terenu!

5
Fot. Pixabay
Czworo przedstawicieli południowej Wielkopolski znalazło się w gronie 9 osób nagrodzonych w XVIII edycji plebiscytu Wielkopolski Rolnik Roku. Są to przedstawiciele branży rolniczej z Ociąża, Gutowa, Nowej Kakawy i Antonina.

35 gospodarstw rolnych z 19 powiatów województwa wielkopolskiego przystąpiło do XVIII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego nagrodzili 9 osób. Wśród nich znalazło się czworo przedstawicieli południowej Wielkopolski.

Wśród nominowanych, których pracy przyjrzała się kapituła, byli rolnicy, których gospodarstwa specjalizują się w produkcji roślinnej, zwierzęcej, sadownictwie, ogrodnictwie, pszczelarstwie, hodowli koni, danieli, ryb i grzybów.

Z południowej Wielkopolski w gronie 9 nagrodzonych znaleźli się: Arleta i Zbigniew Nowacy (Ociąż), Regina i Lech Studniewscy (Gutów, gmina Ostrów Wielkopolski), Barbara i Ryszard Kacperkiewiczowie (Nowa Kakawa, powiat kaliski) oraz Joanna i Wojciech Buchwaldowie 

Nagrodzeni z naszego terenu:

  • Joanna i Wojciech Buchwaldowie z Antonina w powiecie jarocińskim prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 200 ha. Zajmują się produkcją roślinną i hodowlą trzody chlewnej.
  • Barbara i Ryszard Kacperkiewiczowie reprezentują Nową Kakawę w powiecie kaliskim i zajmują się gospodarstwem o powierzchni 50 ha, specjalizującym się w produkcji trzody chlewnej oraz roślinnej.
  • Arleta i Zbigniew Nowaccy z Ociąża w gminie Nowe Skalmierzyce są przedstawicielami branży kwiaciarskiej. Uprawiają róże (4,5 mln sztuk) oraz tulipany (1,6 mln sztuk).
  • Regina i Lech Studniewscy z Gutowa w gminie Ostrów Wielkopolski prowadzą gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej oraz hodowli koni.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick