Wielkopolska z nowymi pociągami za prawie 100 milionów

4
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Koleje Wielkopolskie zakupią cztery nowe pociągi, którymi będzie mogło podróżować łącznie 1320 osób. Nowy tabor pojawi się na torach dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Województwo Wielkopolskie. Blisko 100 milionów złotych pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W poniedziałek Marek Woźniak, marszałek województwa oraz Wojciech Jankowiak, jego zastępca podpisali umowę na dofinansowanie zakupu przez Koleje Wielkopolskie czterech nowych pociągów spalinowych. – To jeden z większych projektów kolejowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który będzie służył pasażerom w regionie i przyczyni się do zwiększenia potencjału operacyjnego spółki Koleje Wielkopolskie – powiedział Marek Woźniak.

Sfinansowane maszyny to cztery, fabrycznie nowy tabor. Każdy z nich pomieści 330 osób, a prędkość z jaką będą się poruszać to 120 km/h. Pociągi będą odbywać trasy na terenie województwa wielkopolskiego. Będą większe niż dotychczasowe maszyny i obsługiwać będą najbardziej uczęszczane trasy, m.in w ramach Wielkopolskiej Kolei Metropolitarnej. – Pierwszy raz tabor kupuje spółka Koleje Wielkopolskie. Dotychczas właścicielem pociągów był Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który udostępnia pojazdy eksploatującemu je przewoźnikowi – dodał Wojciech Jankowiak.

Nowe pociągi mają poprawić komfort podroży, zapewnić udogodnienie osobom niepełnosprawnym, a także mieć aspekt ekologiczny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Szanowny autorze tego „artykułu”. Jeśli nie wiesz jak stosować branżową terminologię to jej nie używaj. Nie „nowe tabory” tylko „nowy tabor”. Bez znaczenia czy jeden czy kilka egzemplarzy.

  2. I co z tego że mają nowe pociągi jak po godz 21 nie ma do 5 rano żadnego pociągu osobowego z Ostrowa do Poznania. Po 23 by się przydał bo ludzie wracają z pracy. Ale za to rano jadą co 20 minut.

    • A pisała gdzieś Pani w tej sprawie. Warto pisać do Urzędu Marszałkowskiego w takich sprawach, żeby coś wywlaczyć a nie psioczyć na portalach.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick