Wielkie sprzątanie Kalisza. W dwa miesiące zebrali 500 worków śmieci. „To dopiero początek” [WIDEO, ZDJĘCIA]

0
Fot. kalisz.pl
W Kaliszu zabrali się za sprzątanie miasta. W dwa miesiące zebrali ponad 500 120-litrowych worków z odpadami. "Prace są bardzo intensywne i prowadzone kierunkowo" - czytamy na oficjalnej stronie miasta. W oczyszczaniu Kalisza pomagają pracownicy, którzy zostali skierowani do robót publicznych

500 120-litrowych worków pełnych śmieci zebrano na ulicach Kalisza w ciągu dwóch ostatnich miesięcy. Władze miasta zapowiadają, że to dopiero początek wielkiego, bo odpadów rozrzuconych po chodnikach, ulicach i skwerach nie brakuje. „Pracownicy, którzy w ramach robót publicznych skierowani zostali przez Powiatowy Urząd Pracy do Straży Miejskiej, wysyłani są każdego dnia w różne punkty miasta. Dziś sprzątane są ulice Śródmieścia oraz osiedli Piwonice i Sulisławice, jutro kolejne.
Miasto sprzątają także osoby, które w ten sposób odpracowują zasądzone wyroki” 
– czytamy na fanpage’u Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza.

Municypalni nie tylko doglądają pracy osób oczyszczających miasto, ale także patrolują kolejne osiedla tworząc bazę miejsc, w których również należy interweniować. Urzędnicy informują, że wezwania dotyczące uprzątnięcia zaśmieconych miejsc najpierw są kierowane do zarządców danego terenu, a jeśli ci nie spełnią obowiązku i nie posprzątają, przychodzi czas na interwencję. – Nim miasto się zazieleni i posadzimy kwiaty, należy zintensyfikować prace porządkowe, umyć ulice i chodniki. Jednak nie uda się poprawić estetyki miasta bez wsparcia mieszkańców: apeluję, zadbajmy o własne podwórka, otoczenie, sprawdzajmy czy dozorcy i firmy sprzątające wywiązują się z obowiązków. Nie śmiećmy – apeluje włodarz Kalisza.

Sprzątanie śmieci to jedno. Rozpoczęło się także odholowywanie wraków. Kilka dni temu pisaliśmy, że z plagą porzuconych wraków na parkingach władze miasta także chcą walczyć i już widać pierwsze efekty. Na fanpage’u Kalisza opublikowano wideo przedstawiające odholowywanie jednego z takich pojazdów. „Swoje działania prowadzą także Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Lada dzień w Kaliszu zawisną kolejne, nowe dyspensery na torebki na psie odchody. Niebawem na ulicach i chodnikach miasta pojawią się także maszyny, które będą je myły” – czytamy na stronie urzędu.

Usuwanie porzuconych aut

Od dziś zaczynają znikać zalegające w różnych miejscach Kalisza wraki🚘 Zholowano już samochody z ulic Mostowej, Widok i Lisiej✅ A będą i kolejne💪 Trzeba uporządkować miasto!

Opublikowany przez Kalisz. Dopisz swoją historię. Czwartek, 7 marca 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick